GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 12:00

LG MEA yenilikçi ürünlerini bölgeye tanıtıyor

LG Türkiye Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı Bülent Bülbül: "Güvenilir ev aletlerine devrim niteliğinde özellikler getirerek müşterilerimize yeni ve benzersiz bir deneyim yaşatıyoruz"

LG MEA yenilikçi ürünlerini bölgeye tanıtıyor

İSTANBUL (AA) - LG MEA, LG'nin üst düzey yöneticilerini, misafirlerini ve iş ortaklarını, yenilikleri, ürünleri ve çözümleriyle eksiksiz özel bir platformda ağırlayan LG Showcase MEA 2023'e ev sahipliği yaptı.

LG'den yapılan açıklamaya göre, ziyaretçiler etkinlikte, LG'nin en son ürünlerini, her bir ürünün yapabileceklerinin altını çizen üç boyutlu bir ortamda ilk elden deneyimleme fırsatı elde etti.

Habtoor City Dubai'de düzenlenen etkinlikte, 400'den fazla konuk MEA bölgesinde piyasaya çıkacak en son teknolojik yenilikleri öncelikli olarak görme fırsatı buldu. Etkinlikte ayrıca, sadece işlevsel olmakla kalmayıp aynı zamanda benzersiz geliştirilebilirlik ve kişiselleştirme sunan gelişkin yeni ev aletleri kategorisinin ziyaretçilerin beğenisine, en son ürünleri ve çözümleriyle sunulduğu özel bir alan da yer aldı.

Fuarın ana odak noktalarından biri LG'nin buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, iklimlendirme çözümleri ve daha fazlasını içeren ev aletleri oldu. Bu ürünlere, LG'nin lüks ve teknoloji arasındaki boşluğu doldurma konusundaki kararlılığının bir kanıtı olan ultra üst sınıf LG Signature serisi de katıldı.

-"Müşterilerimize yeni ve benzersiz bir deneyim yaşatıyoruz"

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen LG Türkiye Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı Bülent Bülbül, LG Showcase MEA 2023'ün en büyük etkinliklerinden olduğunu ve en son yeniliklerin sergilendiği böyle bir platforma sahip olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Bülbül, her ürünün müşterilerin belirli bir ihtiyacını hedeflediğine vurgu yaparak, "Sadece bu ihtiyacı da karşılamakla kalmıyoruz. Güvenilir ev aletlerine devrim niteliğinde özellikler getirerek müşterilerimize yeni ve benzersiz bir deneyim yaşatıyoruz. Bu ürünlerin her biriyle müşterilerimiz evlerine farklı bir görünüm kazandırırken günlük yaşamlarının kalitesini de artırabilirler." ifadesini kullandı.

Etkinlik sırasında LG, ikinci nesil LG Signature ev aletleri serisini de tanıttı. Üst sınıf ürünlerden oluşan bu seri, evlere rahatlık ve tarz getiren zamansız tasarım ve yenilikler sunuyor. Seride Dual InstaView özellikli LG Signature 4 kapılı Fransız kapı buzdolabı, 7 inç LCD dokunmatik panelli çamaşır ve kurutma makinesi ikilisi, akıllı InstaView özellikli ocak üstü mikrodalga fırın ve otomatik zaman ve sıcaklık ayarlama işlevine sahip çift kızaklı ocaklı fırın yer alıyor.

Etkinlik aynı zamanda MoodUP özellikli LG buzdolabının da bölgeye tanıtıldığı bir platform oldu. LG'nin MoodUP özelliği, benzersiz renk seçenekleriyle öne çıkıyor. Bu kez LG, dünyaca ünlü Pantone renk kuruluşu ile iş birliği yaparak, güçlü bir kızıl olan Viva Magenta'yı renklerine ekledi. Buzdolabı, mutfağın tasarımına göre kolayca renkler arasında geçiş yapabilen LED renk değiştirebilir kapı panellerine sahip. 4 kapılı fransız kapı modelini alanlar, 190 binden fazla olası renk kombinasyonu ile üst panelde 23 ve alt panelde 19 rengi karıştırarak eşleştirebiliyorlar. Tüm bunlar, sezgisel LG ThinQ uygulaması aracılığıyla herhangi bir parçayı fiziksel olarak değiştirmek zorunda kalmadan ve ücretsiz kontrol edilebiliyor.

LG ayrıca buhar özelliğine sahip CordZero A9 Kompressor ürününü de tanıtma fırsatı buldu. CES'te sergilenen LG'nin Steam Power Mop başlığına sahip ilk dikey süpürgesi, tamamen kablosuz olmasının yanı sıra ıslak ve buharlı paspas özelliği de sunuyor.

İklimlendirme üniteleri her zaman en çekici ev aletleri olarak gösterilmiyor. Ama LG Artcool Gallery klima bu durumu değiştiriyor. Sade ve çok yönlü bir çerçevesi olan 27 inçlik parlak LCD ekranlı bu yeni klima, gelişmiş bir LG klimadan ziyade çerçeveli bir sanat eserine benziyor. LG'nin DUAL Inverter Compressor ve 3 yönlü dolaylı hava akışı ile enerji tasarruflu soğutma ve ısıtma sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda LG ThinQ uygulaması aracılığıyla sabit ve animasyonlu görüntü ya da favori aile fotoğraflarıyla özelleştirilebiliyor. AI Dry ile daha hijyenik bir performans sağlıyor ve 20 desibele kadar düşük ses seviyesinde çalışıyor. Ayrıca kullanım sırasında rahatsız etmemek için uyku modunda 'gizli' alt kanadını kapatıyor.

-LG WashTower Compact

LG ayrıca LG WashTower Compact çamaşır yıkama çözümü ile gösterdiği gibi yıkama ve kurutmaya farklı bir yaklaşım sergiliyor. Alan verimliliğini göz önünde bulunduran bu beyaz eşya, hem çamaşır makinesini hem de kurutucuyu hepsi bir arada kontrol paneli ve gelişmiş yapay zeka ile tek ve az yer kaplayan bir ünitede bir araya getiriyor.

LG'nin ev aletleri ürünleri arasında LG'nin ileri teknolojilerle aktif olarak birleştirdiği hava temizleyicileri de bulunuyor. Gerçek HEPA ve UVnano LED'li LG PuriCare AeroTower hava temizleme fanı, evdeki havanın tamamen temizlenmesi için güçlü 3 aşamalı filtreleme sistemi ile ince toz ve alerjenlerin yüzde 99,97'sini yakalıyor.

AdminAdmin