GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 16:32

Kullanın fakat içmeyin!

Sel felaketinin ardından Şanlıurfa’da yaşanan su sıkıntısı nihayet çözüldü.

Kullanın fakat içmeyin!

Geçtiğimiz Salı günü ilimizde yaşanan sel felaketinin ardından Şanlıurfa merkez ilçeler genelinde yaşanan su kesintisi nihayet çözüme kavuşturuldu. Su kesintilerinin yaşanan aksaklıklardan kaynaklandığını belirten Şanlıurfa Valiliği konu hakkında yapmış olduğu açıklamada ayrıca kademeli olarak bırakılacak olan suyun şu an için temizlik amacıyla kullanılması gerektiğinin altı çizilirken içme suyu temininde ise vatandaşlara gerekli kaynakların aktarılacağına dikkat çekildi.

Şanlıurfa Valiliğinin konu hakkında yapmışolduğu açıklama şu şekilde; “14 Mart 2023 Salı günü ilimizi etkisi altına alan ve sel afetine neden olan şiddetli sağanak yağış kaynaklı, barajımızın havzasında aşırı kirlilik oluşması ve bu çamurlu suyun şehir şebekesinin altyapısında daha büyük çaplı problemlere yol açabilme olasılığı sebebiyle, 16.03.2023 Perşembe günü vatandaşlarımızın sağlığını korumak adına tedbir amaçlı merkez ilçelerimize su arzı kesilmişti.

Su arıtma tesisimizdeki çalışmalarımız 17 Mart 2023 Cuma günü itibarıyla tamamlanmış olup, arıtmaya tekrar su pompalanmaya başlamıştır.

Arıtma su seviyesi kademeli olarak dolmaya başlayacak ve 18 Mart 2023 cumartesi sabahtan itibaren kademeli olarak ilimizin merkez ilçelerine (Haliliye, Karaköprü, Eyyübiye) su verilmeye başlanacaktır. Akşam saatleri itibarıyla da merkez ilçelerimize su verme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Şehrimizde dağıtılmaya başlanacak olan şebeke suyunun evde hijyen amaçlı kullanılmasında bir problem yoktur. Ancak resmî kaynaklarımızdan ikinci bir düzeltme gelene kadar içme suyu olarak kullanılmaması vatandaşlarımızın sağlığı açısından önem arz etmektedir. Halkımızın mağduriyet yaşamaması adına içme suyu takviyeleri yapılacaktır.

Vatandaşlarımızın uyarılarımıza hassasiyet göstermesi önem taşımaktadır. Tüm hemşerilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

AdminAdmin