GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 15:30

Workup Girişimcilik Programı'nın 11. dönemi başlıyor

İş Bankası'nın ana desteği ile 2017'de başlatılan ve girişimcilerin hızlanmalarına yardımcı olan programın 11. döneminde girişimler, 6 ay boyunca alanında uzman mentorlar, banka iştirakleri ve ekosistem temsilcileri ile bir araya gelecek

Workup Girişimcilik Programı'nın 11. dönemi başlıyor

İSTANBUL (AA) - Türkiye İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı'nın 11. dönem girişimleri belli oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar Workup Agri dahil 139 girişimin kabul edildiği ve 100 girişimin mezun olduğu Workup Girişimcilik Programı, Hackquarters yürütücülüğünde, İş Bankası ve iştirakleriyle iş birliği potansiyeli yüksek, ölçeklenmeye hazır 10 yeni girişimle 11. dönemini başlatıyor.

Yeni döneme, sanattan lojistiğe, müşteri deneyiminden yapay zeka platformuna, gayrimenkul dizaynından pazarlama teknolojilerine, sürdürülebilir enerjiden oyuna kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren Artcomun, Droneqube, Getmobil, Heybooster, Homster, Mobiqu, Pivony, Quin AI, Ratic ve WeRover girişimleri katılıyor.

Programın hibrit olarak sürdürülen 10. dönemi, ocak ayında yapılan Demo Day etkinliği ile tamamlandı. Yeni dönemde de hibrit çalışma düzeni ile sürecek programda girişimler, mentorlar ve program ekibi dönem dönem fiziki olarak da buluşacak.

- 6 ay süren program, girişimlerin hızlanmalarına yardımcı oluyor

İş Bankası'nın ana desteği ile 2017'de başlatılan ve girişimcilerin hızlanmalarına yardımcı olan programın 11. döneminde girişimler, 6 ay boyunca alanında uzman mentorlar, banka iştirakleri ve ekosistem temsilcileri ile bir araya gelecek.

Workup.ist internet sitesi üzerinden başvuruların yıl boyunca açık olduğu programa dahil olacak girişimler, sunumlarının ardından Workup takımı ve mentorlarının değerlendirmeleriyle belirleniyor.

Programa kabul edilmelerinin ardından girişimlerin güncel durumları ve desteğe ihtiyaç duydukları noktalar birebir görüşmeler ile tespit ediliyor. Uygun eşleştirmeler ve yönlendirmeler yapılarak girişimlere ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş bir program hazırlanıyor.

Programda kendi alanlarında uzman kişilerden mentorluk, girişimlerin ihtiyaç duyacağı alanlarda eğitim, ücretsiz bulut ve sunucu kullanım hakkı gibi destek paketleri sunuluyor.

Girişimlere bu süreçte ayrıca, İş Bankası Grubu iştirakleri başta olmak üzere iş birliği ve yatırım imkanlarına erişim fırsatları, yurt içi ve yurt dışı fiziki ve online etkinliklere katılım hakkı, basılı ve dijital mecralarda kendilerini tanıtma olanağı da sağlanıyor.

Workup girişimleri, program boyunca İş Bankası Girişimcilik Şubeleri'nin desteğinin yanı sıra yerli ve global çok sayıda iş ortağının startuplara yönelik çözüm ve hizmetleri için ücretsiz ya da indirimli kullanım hakkına sahip oluyor.

ibrahim uyguribrahim uygur