KADIN
Giriş Tarihi : 13-11-2013 16:09   Güncelleme : 13-11-2013 16:09

Eyyubiye semt polikliniğinde Kadın Doğum ve Diş bölümü hizmet vermeye başladı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN tarafından yapılan açıklamada; “2009 yılında Balıklıgöl devlet hastanesi bünyesinde semt polikliniği hizmet vermeye başladı. Eyyubiye Semt Polikliniği'nde acil, dâhiliye, genel cerrahi, ortopedi, göz, üroloji, kbb, çocuk hastalıkları, laboratuvar ve röntgen gibi temel branşlarda uzman hekimler tarafından sağlık hizmeti verilmektedir.2013 yılı içerisinde toplam 80 bin vatandaşımız semt polikliniğinde muayene olarak tedavi olmuştur”, denildi.

Eyyubiye semt polikliniğinde Kadın Doğum ve Diş bölümü hizmet vermeye başladı.

 

    Açıklamasına devam eden Dr. SULHAN; “Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinin kurulmasıyla birlikte kaynakların etkin ve verimli kullanılarak sağlık hizmetinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bu bağlamda gelişen tıbbın tüm imkânlarını vatandaşlarımıza ulaşılabilir kılarak, kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için eksiklikleri yerinde tespit edip Eyyubi’ye semtimizde eksik olan kadın doğum ve diş polikliniğini hizmete açtık.” Dedi.

 

     Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN; “Sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde ilimizde sağlık alanında çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Çağdaş ve modern bir sağlık hizmetinin kaliteli, verimli ve ulaşılabilir olması gerektiğine değinerek, sağlık hizmetini planlarken her şeyi hasta odaklı, insan odaklı olarak planladıklarını söyledi. Yeni açılan polikliniklerimizin Şanlıurfalı vatandaşlarımıza ve Eyyubiye halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.”