EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-12-2013 12:15   Güncelleme : 13-12-2013 12:15

Bütün Gayemiz Gençlerimize Kitap Sevgisini Aşılamak

Şanlıurfa Gençlik Merkezi gençlerin enerjisini faydalı etkinliklerle birleştirmeye devam ediyor. Daha önce PİAZZA avm de “KİTAP OKUMA EYLEMİ” adı altında toplanan gençler bu seferde aynı amaç uğruna farklı bir bakış açısı getirerek hastaneleri ziyaret etti. İlk olarak Balıklıgöl Devlet Hastanesine giden gençlik merkezi çalışanları ve gönüllüleri şimdi de Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyarette bulundu. Hastalara, bakanlığın vermiş olduğu kitaplardan bir bölüm okunarak, kitaplar bir adet karanfil ile beraber hastalara hediye edildi.

Bütün Gayemiz Gençlerimize Kitap Sevgisini Aşılamak

Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp “Amacımız kitap okuma etkinliklerimizde farklılık yaratarak dikkat çekmek, gençlere yaşatarak kitap okumayı sevdirmektir. Bu amaç uğruna etkinliklerimiz devam edecek çünkü bir kitap farklı bir dünya, farklı bir penceredir, ne kadar okur ne kadar okutabilirsek o kadar çıtamızı yükseltmiş oluruz. Bu projemizi hastanede gerçekleştirme amacımız ise gençlere kitabı sevdirirken aynı zamanda onlara örf ve adetlerimizi de hatırlatmaktır. Bilindiği üzere hasta ziyaretleri, kültürümüzde ve dinimizde büyük bir yere sahiptir. Hastaların yüzlerindeki tebessüm ve duygusal ifadeler ile gençlerimizin gözlerindeki ışıltı ve mutluluk ifadeleri, etkinliğimizin amacına ulaştığının göstergesidir.” dedi

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ertuğrul Yıldız  “Bu etkinlik ile birebir gençler kitapla buluşuyor, kitap okuyarak bir hastayı sevindiriyor burada sadece kendisi değil karşısındaki insana da bunu aşılamış oluyor. İnsanlar kitap okuyarak gelişir, Gençlik Merkezimizde bu doğrultu da kitap okumanın yeri ve belirli bir zamanı olmadan istenilen her yerde kitap okumanın önemini halkımıza bir kez daha göstermiştir. Etkinlikler devam ettikçe muhakkak ki kitap okuma oranında bir yükseliş olacaktır.’’ İfadelerinde bulundu.