KADIN
Giriş Tarihi : 20-12-2013 10:54   Güncelleme : 20-12-2013 10:54

PFDK Tarafından Para Cezası

Geçen hafta Adana’da oynanan Şanlıurfaspor – Adanaspor maçında çıkan olaylardan dolayı Adanaspor’a PFDK tarafından para cezası verildi.

PFDK Tarafından Para Cezası

Adanaspor kötü gidişatına Şanlıurfaspor karşısında da dur diyemedi. Şanlıurfaspor dakika 55’de Banahane’nin kafa golüyle öne geçmesinin ardından tribünlerde istenmeyen görüntüler oldu. Adanalı seyirciler golün ardından taşkınlık çıkararak teknik direktör Levent Eriş ve Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’ü istifaya davet etti. Beraberlik için gol arayışına giren Adanaspor defansta boş alanlar bıraktı ve dakika 90+2 de Şanlıurfaspor kontra ataktan Youssef Yeşilmen ile 2. golü buldu. Bu golün ardından tribünlerde çıkan olayların önü alınmaz hale geldi. Futbol severler koltukları kırarak sahaya atmaya başlamasının ardından çevik kuvvet ekipleri önlem alarak taraftarları saha dışına çıkardı.  Olaylara dışarıda da devam eden Adanasporlu taraftarlar Polisle çatışarak kamu mallarına zarar verdi.

 

Yaşanan bu olayların ardından PFDK hafta içi cezaları açıkladı. Adanaspor taraftarlarının çıkardığı taşkınlıklardan dolayı Adanaspor kulübüne 6.000 TL para cezası verdi.

 

PFDK’nın Adanaspor - Şanlıurfaspor maçında çıkan olaylardan dolayı verilen ceza ile ilgili yapılan açıklamada; “ADANASPOR A.Ş.'nin, 14.12.2013 tarihinde oynanan ADANASPOR A.Ş. - ŞANLIURFASPOR PTT 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. “ ifadeleri kullanıldı.