KADIN
Giriş Tarihi : 04-01-2014 15:36   Güncelleme : 04-01-2014 15:36

BDP Şanlıurfa Milletvekili Ayhan Partililerle Hasret giderdi

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinin tahliyesine karar verdiği KCK davasından Diyarbakır D Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan BDP Milletvekili İbrahim Ayhan, tahliyesinin ardından memleketi Şanlıurfa"da partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

BDP Şanlıurfa Milletvekili Ayhan Partililerle Hasret giderdi

Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süredir haksızlıklara maruz kaldığını iddia ederek, mücadeleden hiç bir zaman vazgeçmediğini söyledi Gerçeklerin hiç bir şekilde üstünün örtülemeyeceğini ve yok edilemeyeceğini belirten Ayhan, "Burada olmadığımız süre boyunca haksızlığa, hukuksuzluğa, zulme karşı iradesine, kimliğine, kültürüne sahip çıkarak her türlü baskı ve olumsuzluğa rağmen kendi duruşunu kararlı şekilde ortaya koyan tüm Şanlıurfa halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 

Ayhan, cezaevine girmeden önce BDP İl Başkanlığı görevi yürüttüğünü hatırlatarak, O dönemde bütün toplumsal sorunlara karşı demokratik yollardan çözüm bulmaya çalıştığını ve bundan sonrada bu mücadelenin çabası içerisinde halkın hizmetinde olacağını söyledi.Ayhan, partisinin hazırlayacağı program çerçevesinde tahliye edilen diğer milletvekilleriyle TBMM'de yemin edeceğini belirtti.