KADIN
Giriş Tarihi : 08-01-2014 14:28   Güncelleme : 08-01-2014 14:28

Ağaçları İçin Boğazını kesmek istedi

Şanlıurfa’nın Direkli Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 400 metrelik bir alanda 10 yıl önce diktiği ve evladı gibi baktığı ağaçların Şanlıurfa belediyesi tarafından sökülmek istenmesi üzerine isyan eden vatandaş sinir krizi geçirdi.

Ağaçları İçin Boğazını kesmek istedi

Yaklaşık 10 yıldır evladı gibi baktığı ağaçların belediye görevlileri tarafından sökülmesini engellemek için Belediye’ye ait kepçenin önüne atlayarak mani olmaya çalışan Abdullah Aslan isimli vatandaş gözü ve evladı gibi 10 yıldır emek verdiği ağaçları söktürmemek için belediye2ye ait kepçenin üzerine çıkarak engel olmaya çalıştı.Belediye görevlileri bunun üzerine polis’ten yardım istedi.Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipler Abdullah Aslan isimli vatandaşı gözaltına alarak Polis ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürdü.

Şanlıurfa Belediyesi, şehrin en güzel yerinde boş alana Abdullah Aslan isimli vatandaş tarafından dikilen ağaçları  akıllara durgunluk veren bir kıyıma imza attı.

 

Çevrede evi olan vatandaşlar buranın  önünde 400 metre karelik bir boş alandı.kışın çamurdan geçilmiyordu.Buranın belediye tarafından yeşil bir park olması gerekirken,belediye görevini yapmadı.Ancak içinde ağaç ve yeşil sevgisi bulunan Abdullah Aslan adlı komşumuz kendi imkanları ile 10 yıl önce buraya fidan dikti bugün her bir fidan kocaman ağaçlar oldu.Çoluk çocuğumuz yazın bu ağaçların gölgesinde oyun oynayarak park alanı olarak faydalanıyordu.Ancak aradan geçen onca yıl önce belediye neden sökmedi de şimdi ağaçları söküyor.Bu ağaçların sökülmesine gönlümüz razı olmuyor. Şanlıurfa belediyesi burada çevre katliamı yapıyor.

 

Neden Belediye 400 metrekare alanda ağaç kesimi yapıyor, tepkilere rağmen belediye onlarca ağacı söktü. Mahallenin  oksijen deposunun yok edilmesine halk ve çevreciler tepki gösterdi. Ancak, Şanlıurfa  Belediyesi  geri adım atmayarak bir çevre katliamına imza attı.

 

 

Direkli mahalle sakinlerinden Osman Demir  ise şöyle konuştu: “Abdullah Aslan kardeşimin ağaç katliamına karşı çıkmasını  destekliyorum.Şimdiye kadar kimse bu ağaçların kaldırılması için bize bir tebligatta bulunmadı. Belediye yetkililerinden bizi arayan soran  olmadı. Bu ağaçları biz diktik, büyüttük, belediye kesti.Ağaçlarımızı kestiler.” “Çevresine saygısı olmayanın insana saygısı da olmaz. Dedi.

Haber: Mehmet KILINÇ