KADIN
Giriş Tarihi : 10-01-2014 11:12   Güncelleme : 10-01-2014 11:12

Zonguldak da Kocasını öldüren kadın serbest bırakıldı

Ayşegül E. eve alkollü gelip, çocukları ile kendisini döven eşini boğazını sıkarak öldürdü.

Zonguldak da Kocasını öldüren kadın serbest bırakıldı

Şiddet gördüğü için daha önce defalarca polise ve savcılığa giden kadın, cinayeti ağır tahrik altında işlediği ve 4 kızı bulunduğunu da göz önünde bulundurularak serbest bırakıldı.

 

Zonguldak’ın Kozlu beldesinde önceki gece, alkollü olarak eve gelen Muhammet Ali E. (38), iddiaya göre, “Siz amcanızı neden sevmiyorsunuz?” diyerek 4 kızına bağırdı, büyük kızı 16 yaşındaki R.E.’yi dövdü, araya giren eşi Ayşegül E.’yi de saçlarından tutarak yerde sürükledi. Bunun üzerine Ayşegül E. de alkollü eşini, boynuna sarılıp çocuklarının gözü önünde boğarak öldürdü. Daha önce de eşinden çok defa şiddet gördüğü ve hatta iki ay önce evde çıkan bir tartışmada üzerine sıcak su atıldığı öne sürülen Ayşegül E. daha sonra polisi arayarak kendisini ihbar etti. Eve gelen polislerce gözaltına alınan Ayşegül E., nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Poliste şikâyeti var

 

Mahkeme, daha önce de eşinden şiddet gördüğüne yönelik polis ve savcılıkta şikâyetleri bulunan kadının, cinayeti ağır tahrik altında işlediği ve en küçüğü 5 yaşında 4 kızı bulunduğunu da gözönünde bulundurarak serbest bıraktı. Mahkeme, genç kadın hakkında denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına karar verdi. Muhammet Ali E.’nin cenazesi ise otopsisinin ardından toprağa verildi.CİHAN