SİYASET
Giriş Tarihi : 14-01-2014 15:02   Güncelleme : 14-01-2014 15:02

Kenan Karataş: Oyunu Satan Onursuzdur

Demokrat Parti Karaköprü belediye başkan adayı Kenan Karataş, kanalurfa’da canlı olarak yayınlanan Gündem Özel programında, oyunu para karşılığı satan ve transfer seçmen yazdıran şahısların onurdan yoksun olduğunu söyledi.

Kenan Karataş: Oyunu Satan Onursuzdur

                              Siyasete atıldığı günden beri dik duruşu ve cesurca açıklamalarıyla dikkat çeken Karataş, hareretli geçen programda ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Karataş : 2011 yılında siyasi bir partinin Karaköprü ilçe başkanlığına atandık.Göreve geldiğimiz günden itibaren bölgemizde yıllardır süre gelen vurgunları ve transfer seçmen konusunu takip ettik.İnanılmaz bir şekilde hangi taşı kaldırdıysak altından peşkeş ve talan çıktı.Karaköprü,15 yıldır hortumcuların hüküm sürdüğü bir siyasi arenaya sahne olmuş.Bugüne kadar halkın özgür iradesi seçimlerde tecelli etmemiş.Dışardan getirilen oylarla seçim sonucu belirlenmiş.Tespitlerimize göre hayvan barınaklarına,inşaatlara ve boş arsalara seçmen yazdırılmış.Yürütülen yandaş ve aile belediyeciliği sonucu halk hizmettten yoksun bırakılmış.Kim gelmişse yandaşını ailesini zengin etmek adına çalışma yapmış.İlçemizde 15 yıl önce olması gereken sosyal ve kültürel alanlar ne yazık ki 2014 yılındada bulunmamaktadır.Örneğin,düğün salonu,sinema,tiyatro ve konferan salonu 15 yıl öncede yoktu şimdide yok.Gençlere yönelik,bayanlara ve yaşlılarımıza yönelik hangi etkinlik var.Açık ve net söylüyorum,bugün bir yetkili çıksın ailemizle bir saat zaman geçirebileceğimiz bir tek yer söylesin ben adaylıktan çekileyim.Hayır bulamazsınız.!

Karataş: Hizmet Dağılımı Adil Yapılmamış

Duyarlı kardeşlerim Karaköprü'de hizmetlerin adil yapılmadığı konusunda hem fikirdir. Bu aşikardır. Çıkın İlçemizi dolaşın. Hizmetlerin kimin bölgesine gittiğini göreceksiniz. Yolların, kaldırımların ve sosyal projelerin kimin bölgesinde yapıldığını göreceksiniz. Kesinlikle taraflı bir belediyecilik anlayışı hüküm sürmektedir. Geçmiş belediyecilik anlayışınada bakın, yandaşlar inanılmaz servet sahibi yapılmış. İşte tüm bu yaşananlar halkı ikinci plana itmiş ve hizmetten yoksun bırakılmıştır. Allah izin verirde biz seçilirsek halkımız emin olsun ki yıllardır süre gelen bu belediyecilik anlayışını yıkıp halka ve hak eden vatandaşa hizmet eden bir belediyecilik anlayışını hakim kılacağız.

Yusufkuyu ve Güllübağ mahallesine bakın. Yusuf kuyu’da yol yok, su yok mahalle tamamen çamurla kaplı. Bunun sebebi belli değilmi? Bizce her şey ortada. Bu memlekette hizmet almak için ya yandaş olacaksın ya da oy potansiyeli olan bir aşirete mensup olacaksın. Yani etiketin olacak,dayın olacak.Eğer bunlara sahip değilseniz hizmette göremezsiniz şikayetinizide dile getiremezsiniz.İşte biz bu anlamda halkımıza söz veriyoruz.Asla ve asla bizde ayrımcılık olmayacak.Ağasıda,beyide,zenginide,emekçi kardeşimle aynı seviyede olacak aynı hizmeti görecek.

Karataş: Yalan Vaadlerine Kanmayın

Benim buradan kardeşlerimden önemli bir ricam olacak. Allah rızası için adayların geçmişini süzgeçten geçirin. Adı yolsuzluklara karışmış ya da yolsuzlukla anılan isimlere geçit vermeyin. Çok iyi bilinmeli ki sahtekar olduğunu bildiğiniz bir isme destek vermeniz hem dinimizce hemde gelenek ve göreneklerimize göre haramdır, doğru değildir. Para karşılığı şerefini oyunu satan kişilerin olduğu bilinmektedir. Benim o insanlara bir çift lafım olacak. Aldığınız iki kuruş uğruna halkın geleceğiyle oynamayın, bunun vebali çok ağırdır. Bugün sizden hesap sorulmasa bile iyi bilinki ahirette hakkını yediğiniz fakir fukar yakanıza yapışacak ve sizden hesap soracaktır.