KADIN
Giriş Tarihi : 16-01-2014 17:37   Güncelleme : 16-01-2014 17:37

Yargıda deprem Bazı savcıların yerleri değiştirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcı vekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı.

Yargıda deprem Bazı savcıların yerleri değiştirildi.

 

HSYK, 20 kadar savcının görev yerini değiştirdi.

 

O SAVCI TEKİRDAĞ'A ATANDI

İstanbul'da 25 Aralık'taki rüşvet ve yolsuzluk operasyona start veren Savcı Muammer Akkaş Tekirdağ'a atandı.

Akkaş, operasyon için kolluk güçlerine talimat vermiş, talimatı yerine getirilmeyince de Adliye'de yazılı basın açıklaması dağıtmıştı.

Akkaş, yaptığı basın açıklaması nedeniyle gerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, gerekse başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet üyeleri tarafından eleştirilmişti.

Akkaş'ın yazılı açıklama dağıtmasının ardından basın toplantısı düzenleyerek, bu durumu eleştiren Başsavcı Turan Çolakkadı da HSYK'nın bugün yaptığı toplantı sonucunda İstanbul Bölge Adliye Başsavcılığı'na getirildi.

 

KORUMASI ALINAN SAVCI GEBZE'YE

 

Son operasyonlarından ardından savcı talimatlarını yerine getirmeyen polisler hakkında suç duyurusunda bulunan İstanbul Başsavcı Vekili Fikret Seçen Gebze'ye atandı.

Seçen'in son dönemde koruma aracı ve iki koruması geri alınmış, bu durum nedeniyle İstanbul İl Emniyet Müdürü ve Koruma Şube Müdürü'nü sorumlu tutan Seçen suç duyurusunda bulunmuştu.

Seçen, Ergenekon davası savcılarındandı.

Yine İstanbul Başsavcıvekili olan Ercan Şafak da Kocaeli'ne atandı.

İŞTE O KARARNAME VE GÖREV YERİ DEĞİŞEN SAVCILAR

  

İSTANBUL'A YENİ BAŞSAVCI

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ise Bakırköy Başsavcısı Hadi Salihoğlu atandı.

 

ERGENEKON SAVCISI SAKARYA'YA ATANDI

 

Ergenekon savcılarından Cihan Kansız da kararnameye girdi. Kansız Sakarya'ya atandı.

3 SAVCI İÇİN İNCELEME İZNİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 3 savcı için inceleme izni verdi. Bozdağ'ın izin verdiği savcıların Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Celal Kara olduğu öğrenildi.

HSYK, rüşvet operasyonunu yöneten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz, 2. Dalga Soruşturması talimatını verince görevden alınan Savcı Muammer Akkaş ile Akkaş’ın ‘Soruşturmaya müdahaleyle’ suçladığı İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve operasyon sonrası atanan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’la birlikte 9 kişi için inceleme kararı almıştı.

 

 

Bozdağ'dan HSYK'nın inceleme kararı aldığı 3 isme onay verdi.