KADIN
Giriş Tarihi : 25-01-2014 12:55   Güncelleme : 25-01-2014 12:55

Urfa’nın En Büyük İş Merkezi’nin Elektrikleri Kesilecek

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye, (DEDAŞ) bağlı Dicle Elektrik Perakende Satış Şirketi, (DEPSAŞ), Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta elektrik borcunu ödemeyen aralarında kamu kuruluşlarının da bulunduğu 217 bin abonenin elektriğini kesemeye başladı.

Urfa’nın En Büyük İş Merkezi’nin Elektrikleri Kesilecek

 

Şirket, elektrik sayaçlarının ücretsiz değiştirileceğini kentlerde billboardlara Türkçe ve Kürtçe afişler asarak duyurmuştu. DEPDAŞ, abonelerin biriken elektrik borçlarını ödemesi için 31 Aralık 2013 tarihine kadar faiz affı kampanyası uyguladığını bildirmişti.

 

Kampanyanın son ermesinden sonra, borcunu ödemeyen  ev ve işyerleri abonelerinin elektrikleri bir bir kesilmeye başlandı.

 

TEDAŞ’ın Özelleştirme öncesi yeterince uygulanmayan bu müeyyidelerin uygulanması için süreci tavizsiz biçimde işletme kararı aldığı belirtilen açıklamada şunlar yer aldı: "Bunun için hukuk büroları ve avukatlarla kapsamlı anlaşmalar imzalandı. Bu doğrultuda, aralarında belediye, köy içme suları, resmi ve kamu kurumları, şirket, ticarethane ve meskenlerin bulunduğu abonelerin enerji kesintisinin kış ortasında mağduriyetlere yol açmaması için herkesin yükümlülüklerini yerine getirmesi uyarısında bulunmuştu.

DEDAŞ, borcunu ödememekte direnen ve kayıt dışı elektrik enerjisi kullanma alışkanlığından vazgeçmeyen abonelere yönelik olarak bölge genelinde başlattığı enerji kesme uygulamasına 1 Ocak'tan itibaren başladı.

 

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ( DEDAŞ) ekipleri Gerçekleştirecek bu uygulama ile, borcunu düzenli ödeyen abonelere kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamayı  açaçladıklarını iddia etti"

 

ÖZDİKER HALEP ÇARŞISI 20 YILDIR PROJESİ OLMADIĞI İÇİN ABONELERİNİ YAPAMIYORLAR

1994 yılında yapılan ve bünyesinde 646 dükkanı barındıran İşhanı’nın  iddiaya göre abonelerini yapmak isteyen esnaf işhanının projesi olmadığı için abonelerini yapamıyor.Abonesi yaptırmak isteyen esnaf abonemizi yaptırmak istiyoruz.Ancak bizden işhanı projesi isteniyor.20 yıldır bu işhanı yapılmış ancak meydanda proje yok.Pprojenin kimde olduğunu bilmiyoruz.Dükkan sahipleri  DEDAŞ abonelerimizi yapmamız için bize kolaylık sağlasın.Bizim ne günahımız var.burada yaşla-kuru birlikte yanıyor.Dedaş buna bir çözüm getirsin,kolaylık sağlasın.Bizde abonemizi yapalım dediler.

 DEDAŞ ABONE YAPILMASI İÇİN 10 GÜN SÜRE VERDİ

 

DEDAŞ Özdiker Halep esnafının bir araya abonelerini yapmaları için 10 günlük bir süre tanıdı.Ancak esnaf dükkan sahiplerini bulamadıklarını kendilerinin abonelerinin yapmak istediklerini DEDAŞ’IN buna yanaşmadığını bu nedenle mağdur olmamak için yetkililerden yardımcı olmalarını  isteyerek,aksi taktirde çoluk çocuğuna ekmek götüremeyecekleri için kepenk kapatacakları nı ifade ettiler..646 dükkan sahibi aralarında anlaşıp yeni bir proje yapmazlarsa 10 günlük süre sonunda elektrikleri kesilecek.Esnaf şimdiden kara kara düşünmeye başladı.İki ara bir derede kaldılar.