KADIN
Giriş Tarihi : 03-02-2014 23:46   Güncelleme : 03-02-2014 23:46

KCK Yürütme Konseyi seçimler için seferber olmaya çağırdı

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Türkiye'nin "çok önemli" ve "kritik" bir süreçten geçtiğini belirterek, "kaos niteliğindeki" bu süreci şansa dönüştürmenin mümkün olduğunu kaydetti. KCK, "İçinde olduğumuz seçim süreci bu anlamda önemlidir" dedi ve seferber olmaya çağırdı.

KCK Yürütme Konseyi seçimler için seferber olmaya çağırdı

30 Mart 2014 yerel seçimlerine yönelik yazılı bir açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı,  "Bölgemizdeki gelişmelerle birlikte Türkiye çok önemli ve kritik bir süreçten geçmektedir. Var olan durumu kaos niteliğinde değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Tehlike ve fırsatlar iç içedir" tespitinde bulundu.

 

SEÇİMLER KÜRDİSTAN İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

 

Seçimlerin Kürt halkı ve Kürdistan için daha da büyük bir önemi olduğunu ifade eden KCK, mevcut durumu şansa dönüştürmenin mümkün olduğunu kaydetti.

 

KCK şöyle dedi: "Türkiye ve Kürdistan’daki devrimci-demokratik-sol ve sosyalist güçlerin mücadele ve irade birliğiyle var olan durumu halklarımızın gerçek özgürlüğü ve Türkiye’nin tam demokratikleşmesi için şansa dönüştürmek mümkündür. İçinde olduğumuz seçim süreci bu anlamda önemlidir. Seçimler halkımız ve Kürdistan için daha da büyük bir önem taşımaktadır. Kürdistan’da halkımızın iradesinin güçlü çıktığı bir seçim sonucunda bunun demokratik özerklik sisteminin inşası ve öz yönetim anlamına geleceği açıktır. Bu nedenle yurtsever ve devrimci bütün kadro, kurum, örgüt, şahsiyet, aşiret, inanç ve etnik toplulukların belirlenen adaylar etrafında kenetlenerek tüm gücüyle seferber olmaları bir zorunluluktur."

 

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMA BAŞARININ TEMEL ÖLÇÜTÜDÜR

 

"Artık adaylar belirlenmiş, seçim çalışmaları resmen ve fiilen başlamıştır" diyen KCK, şöyle devam etti: "Dolayısıyla tartışma süreci geride kalmıştır. Kişisel hiçbir beklenti ve sorun halkımızın genel çıkarlarının üstünde tutulmamalıdır. Yurtseverliğin temel ölçüsü her kesin belirlenen adayların kazanması için fedaice ve fedakarca çalışmasıdır.

 

Çünkü Kürdistan halkının seçimlerde başarıyla çıkması Kürt sorununun demokratik-siyasal çözümü, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Önder Apo’nun özgürlüğüne hizmet edecektir. Bu nedenle tüm halkımızın seçimlere bu bilinçle yüklenerek bugüne kadar ulaşamadığı herkese ulaşarak, birebir görüşmeler gerçekleştirerek, gece-gündüz demeden çalışması başarının temel bir ölçüsü olacaktır."   

 

BAYDEMİR'E BAŞSAĞLIĞI

 

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı'nın açıklamasında ayrıca Amed Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e başsağlığı dileği yer aldı. KCK, "Amed Büyükşehir Belediye Başkanı ve Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Osman Baydemir’in abisi Aziz Baydemir’in yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Osman Baydemir’in ve ailesinin acısını paylaşıyor, baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, tüm sevenlerine sabır ve metanet diliyoruz" dedi.