Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi'nde "KIRMIZI" kategoride aranan Şehmus Malazgirt adlı Yılmaz Öner'in etkisiz hale getirildiği belirtildi. Malazgirt'in, 27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit olduğu, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 18 eyleme katıldığı ve bu eylemlerin talimatlarını verdiği tespit edildi.

Batman'ın Hasankeyf ilçesi Palamut Köyü kırsalında gerçekleştirilen operasyonda ise, İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi'nde "TURUNCU" kategoride aranan Şervan Botan adlı Şakir Erdemci, Eylem adlı Hazret Kaçar, Nurhak adlı Nurettin Tekin ve Axin adlı Zeynep Özkan'ın etkisiz hale getirildiği açıklandı. Bu teröristlerin, 1 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı toplam 3 eyleme katıldıkları belirtildi.

Operasyonlar, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde Ağrı ve Batman İl Jandarma Komutanlıkları tarafından gerçekleştirildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ve J-SİHA desteğiyle Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando timleri ve Güvenlik Korucularıyla teröristler arasında sıcak temas sağlandı ve silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiler.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederek, milletimizin dualarının kendileriyle olduğunu belirtti ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonların devam edeceğini vurguladı.