Diyarbakır ve Mardin'de 15 kişinin yaşamını yitirdiği anız yangınıyla ilgili bağımsız bilirkişi raporu yayımlandı. Raporda yangının çıkış sebebinin bir elektrik direği olabileceği ifade edildi. Bölgeden edinilen bilgilere göre, rapor uzmanların değerlendirmelerine dayanıyor. Savcılığın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, raporun resmi olarak önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Olayın Detayları
Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasında, 20 Haziran gecesi meydana gelen ve 15 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan anız yangını ile ilgili yapılan harici bilirkişi incelemesi tamamlandı.

Raporda Neler Yer Alıyor?
Uzmanların bölgedeki detaylı incelemeleri sonucunda hazırlanan raporda, yangının muhtemel çıkış sebebinin bir elektrik direği olduğu belirtildi. Bu önemli tespit, yangının sebebine dair soruşturmanın seyrini değiştirebilecek nitelikte.

Resmi Açıklama Bekleniyor
Savcılık tarafından onaylanan soruşturmanın bir parçası olan bu raporun, önümüzdeki hafta içerisinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Raporun detayları ve yangının kesin çıkış nedeni, resmi açıklama ile netlik kazanacak.

Sosyal Medyada Tepkiler
Olayın ardından sosyal medyada geniş yankı bulan yangınla ilgili, vatandaşlar adalet çağrısında bulunuyor. Olayla ilgili gelişmeler sosyal medyada da yakından takip ediliyor.