KADIN
Giriş Tarihi : 11-02-2014 16:00   Güncelleme : 11-02-2014 16:00

Hastaneden haberimize açıklama Geldi

Şanlıurfa'da Hastane aciline getirdiği SSPE hastası 19 yaşındaki oğlu Cihan'ın tedavisi sırasında yeterli ilginin gösterilmediğini söyledi. Hastane yönetimi çıkan haberle ilgili

Hastaneden haberimize açıklama Geldi

Şanlıurfa'da Hastane aciline getirdiği SSPE hastası 19 yaşındaki oğlu Cihan'ın tedavisi sırasında yeterli ilginin gösterilmediğini söyledi. Hastane yönetimi çıkan haberle ilgili açıklama yaptı.

 

Sadık Kaya, SSPE hastası oğlu Cihan'ı, vücudunda oluşan yaralarının tedavisini yaptırmak üzere Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirdi. Bir süre hastane önünde bekleyen Sadık Kaya, kendisiyle ilgilenilmediğini ileri sürerek sağlık görevlilerine tepki gösterdi.

 

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi SSPE hastanın dramı ile ilgili haberimize yaptığı açıklama;

 

Bazı basın yayın organlarında çıkan “Urfa’da SSPE Hastasının Dramı, SSPE Hastasına pansuman yapılmadı ” haberi üzerine yapılan inceleme sonucunda Yazı içeriğinde mevcut yanlış bilgilendirmelere dayanan hususlara ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 

10.02.2014 tarihinde saat 10.18’de Cihan KAYA isimli hastamız 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından yatak yarası nedeniyle hastanemiz Acil Servisine başvurmuştur. Hastamız, Acil doktorumuz İ.A tarafından muayene edilmiş olup, damar yolu açılıp gerekli serum ve ilaçlar yazılmış, gerekli vital bulguları alınarak tedavisi hemen uygulanmış ve hastamız saat 10.25 te gözlem amaçlı müşahede odasına alınmıştır. Gözlemde yaklaşık iki saat serum ve ilaçları verilerek tedavisi tamamlanan hasta saat 12.30’ da yatak yaraları için Hastanemiz Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Ö.M tarafından Cerrahi müdahale odasında görülmüş ve pansumanları yapılmıştır. Pansuman yapılmaması asla söz konusu değildir. Plastik Cerrahi Uzmanımız herhangi bir cerrahi girişim düşünmeyip; pozisyon değişikliği, günlük pansuman ve ilaç tedavisi önererek hastayı taburcu etmiş ve hastanın hastanemiz evde bakım hizmetleri birimine başvurması için yönlendirilmiştir. Tedavisi biten hastamızın eve nakli için saat 12.40 sıralarında nöbetçi doktorumuz tarafından 112 aranmış ve hasta gözlem odasına alınmıştır.

 

 

SSPE hastalarında dramatik tablo ve yaşanan aile sıkıntıları sağlık çalışanları tarafından gayet iyi bilinmekte ve bu hastalara ayrı bir şefkatle yaklaşılmaktadır. Haberde adı geçen hastamıza da aynı hassasiyetle yaklaşılmış olup hasta yakınlarının haklı feryadı o gün hastanemizde yaşananlara değil, Hasta ve ailesinin yaşamış olduğu tablonun tümünedir.