Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın talimatları doğrultusunda hayatın her alanında kadınların yanında olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Milletevlerinde sunduğu meslek edindirme ve hobi kurslarıyla kadınlara pozitif ayrıcalık sunuyor.

Ahmet Yesevi Milletevi bünyesindeki el sanatları, dikiş-nakış ve kuaför kurslarına katılan kadınlar, usta öğreticiler eşliğinde teorik ve uygulamalı eğitim alıyor. Yoğun ilgi gören bu kurslara çocuklarıyla birlikte katılan anneler, çocuklarını kreşe bırakmanın rahatlığını yaşarken, kendi mesleklerini öğrenme fırsatı buluyorlar. Milletevi'nin sunmuş olduğu kreş hizmeti sayesinde, anneler eğitim aldıkları süreçte çocuklarıyla birlikte vakit geçirme imkanı buluyorlar.

Kadınlar, hem mesleklerini öğreniyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor. El becerilerini sanata dönüştüren kursiyerler, ürettikleri ürünlerle çeşitli tekstil ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Uzmanlaştıkları alanlarda kendilerini geliştiren kadınlar, bu imkanları sağlayan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Haliliye Belediyesi'ne teşekkürlerini iletiyorlar.

Ayrıca, Milletevlerinde başarıyla tamamlanan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.