KADIN
Giriş Tarihi : 18-02-2014 10:41   Güncelleme : 18-02-2014 10:41

Doğumevi Hastanesinde Anne Oteli, Çocuk Parkı Ve Dinlenme Yeri

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi'nde ‘Anne Oteli, Çocuk Parkı ve 100 kişilik üstü kapalı dinlenme yerleri ile hizmete açılıyor.

Doğumevi Hastanesinde Anne Oteli, Çocuk Parkı Ve Dinlenme Yeri

 

 

 

Doğum sonrası bebekleri kuvöze alınan annelerin çocuklarını rahat emzirmeleri için Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi bünyesinde konforlu bir anne oteli hizmete girecek.

 

 

 

Hastaneyi her yönüyle modern bir hale getirmek için çalıştıklarını ifade eden hastane başhekimi Uz. Dr. Eyyüp Sabri Şeyhanlı, Sağlık Bakanlığının yeni doğan ünitelerine “anne oteli” kurulmasına ilişkin genelge gönderdiğini, bu genelge doğrultusunda da 20 yatak kapasiteli otel konforunda bir bölüm hazırladıklarını kaydetti. Resmi açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak “anne oteli”nin hizmet vermeye başladığı bilgisini veren Şeyhanlı şöyle konuştu: “Anne otelinin hizmete girmesiyle birlikte yeni doğan servisindeki annelerinin barınma ve benzeri problemleri ortadan kalktı. Doğum sonrasında sarılık olan bebeklerin anneleri ve yakın akrabaları daha önceden yeni doğan servisi önündeki koridorlarda bekliyordu. Şimdi ise anneler kendilerine tahsis edilen bu bölümde çocuklarını bekliyorlar. Koltuk üstlerinde konaklama dönemi sona erdi. Büyük bir mağduriyetti, bunu giderdik. 20 yataklı 5 yıldızlı otel odası konforundaki odalarımızda annelerimize ücretsiz konaklama hizmetinin yanı sıra 3 öğün yemek verilecek. Anne sütünün yeni doğan bebek için en kaliteli besin olduğu ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği bilimsel verilerle kanıtlanmıştır. Anne ve bebek arasındaki bağın doğumdan hemen sonra geliştiği ve bu bağın kuvvetine göre süt üretiminin arttığı göz önüne alındığında annelerin bebeklerinden uzak kalmaması gerekiyordu. Anne sütü üretimi ve bebek ile bağların gelişmesi için tensel temas da bir gereklilik. Artık yeni doğan ünitesinde yatan çocuklar anne sütünden mahrum kalmayacak.”

 

 

 

 

Şeyhanlı, ''Burada annelerin maddi manevi rahatlıkları için her şeyi düşünerek tasarlandı. Prematüre ve ya hasta bebeklerin annelerinin de sağlıkları bizim için çok önemli. Çünkü ancak sağlıklı bir anne sağlıklı bir nesil yetiştirebilir” dedi. En güzel şekilde dekore edilen ve küçük plazma televizyonların yer aldığı anne oteli Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi'nin Yeni doğan ünitesinin hemen karşısında hizmet vermeye başlayacak.

 

 

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Başhekimi Uz. Dr. Eyyüp Sabri Şeyhanlı, ''Hastanemizde Anne oteli’nin yanı sıra hastanemizin bahçesinde 100 kişilik üstü kapalı bir alanda yağmur ve güneşten korunmalarını sağlayacak hasta yakınlarımızın oturacağı bir alanı da hizmete sunacağız bunun yanı sıra hasta yakınlarımızın çocukları için de yine hastanemizin bahçesinde çocuk oyun parkıyla da hizmet vereceğiz. ‘’ Dedi.