Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, uyuşturucu ile mücadele kapsamında Polis ve Jandarmanın son bir haftalık verilerini sosyal medya aracılığıyla açıkladı. Bu verilere göre, son bir haftada yapılan çalışmalar neticesinde 79 kilo 954 gram Skunk maddesi, 1 kilo 512 gram esrar, 20 kilo 204 gram metamfetamin, 457 gram bonzai, 209 gram eroin ve 565 adet sentetik hap ele geçirildi. Ayrıca, bu olaylarla ilgili 25’i sokak satıcısı şüphelisi olmak üzere 73 kişi gözaltına alınırken, adli işlemleri tamamlanan toplam 36 kişi tutuklandı.

 

Aranmakta Olan 281 Kişi Yakalandı

 

Şok denetimlerini sürdüren Polis ve Jandarma ekiplerinin son bir haftalık çalışması sonucu, 'Hapis Cezası ve Yakalama Emriyle Aranmakta Olan' toplam 281 kişi yakalandı. 353 farklı noktada 3 bin 809 personel ile yapılan çalışmalarda yakalanan şahıslar arasında "Adam Öldürme Suçundan" 3, 'Dolandırıcılık Suçundan' 44, 'Hırsızlık Suçundan' 50 ve ‘Yağma Suçundan’ 12 kişi olduğu açıklandı.

 

Vali Şıldak, Güvenlik Güçlerini Tebrik Etti

 

İl genelinde her türlü suç unsuru ile kararlı mücadelenin sürdüğünü belirten Vali Şıldak, yaptığı değerlendirmede “Güvenlik güçlerimiz vatandaşımızın huzuru ve güvenliği için 24 saat esası ile görevlerini sürdürüyorlar. Operasyonların yanı sıra denetim ve uygulamalarımızı her sokak başında görebilmek mümkün. Bu konuda özveri ile çalışan Polisimizi ve Jandarmamızı tebrik ediyorum. Şanlıurfa’da suç ve suçluyla mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir” ifadelerini kullandı.