Narkotik Denetimleri:

Süleymanşah Mahallesi Mustafa Kuş Parkı'nda ve Eyüp Nebi Mahallesi Komiser Şakir Caddesi'nde narkotik ekipleri tarafından denetimler gerçekleştirildi. Bağlarbaşı Mahallesi ve ara sokakları ile Bamyasuyu Mahallesi'nde yapılan denetimlerde de narkotik ekipleri yoğun mesai harcadı. Uyuşturucu madde kullanımının ve satışının önlenmesi amacıyla yapılan bu denetimlerde, şüpheli şahıslar ve araçlar titizlikle kontrol edildi.

Trafik Denetimleri:

Gaziantep yolunda, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Birimleri tarafından işçi ve personel servis taşımacılığı yapan araçlar ve sürücülerine yönelik denetimler gerçekleştirildi. Bu denetimlerde, sürücülerin ve yolcuların seyahatleri boyunca can güvenlikleri için trafik kurallarına uymaları hatırlatıldı.

Kararlılık Vurgusu:

İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ile mücadelede sonuna kadar kararlı olduklarını ve bu kapsamda narkotik alan denetimlerinin aralıksız devam edeceğini belirtti. Trafik güvenliğinin sağlanması, trafik kazalarının en aza indirilmesi ve servis taşımacılığı faaliyetlerinin disiplin altına alınarak haksız rekabetin önlenmesi amacıyla yapılan denetimlerin süreceği vurgulandı. Emniyet yetkilileri, "Trafik kurallarına uymak, yaşama sımsıkı sarılmaktır," diyerek vatandaşlara trafik kurallarına uymaları konusunda çağrıda bulundu.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde güvenliğin sağlanması ve vatandaşların huzur içinde yaşamaları için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.