KADIN
Giriş Tarihi : 22-02-2014 08:50   Güncelleme : 22-02-2014 08:50

Rıha da Nemrutlar gidecek

Riha’da BDP eşbaşkan adayları gittikleri her yerde yurttaşların yoğun ilgisi ile karşılaşırken, BDP Riha Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir, partilerine yönelik saldırılara dikkat çekerek, “Oyuna gelmeyeceğiz. Biz Nemrutları sevindirmeyeceğiz” dedi.

Rıha da Nemrutlar gidecek

 

 

 

 Nemrutları sevindirmeyeceğiz

 

Riha’nin (Urfa) Pirsûs (Suruç), Karaköprü, Eyyübiye, Xelfetî (Halfeti), Sêwrek, (Siverek), Wêranşar (Viranşehir) ve Bêrecûk (Birecik) ilçelerinde seçim çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Xelfetî Belediye Eşbaşkan Adayları Mustafa Bayram ve Ayşe Durmuş, Riha Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir’in katılımı ile ilçe merkezi ve Yukarı Göklü ile Argıl köylerinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Baydemir, “Burada Kürt, Arap, Türk kardeşlerimizin ve diğer tüm inançların hak, hukuk, özgürlük kapısını açıyoruz. Akçakale’de parti çalışanlarımız saldırıya uğradı. Bize taş atanlara Halfeti’den gül atacağız. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Biz Nemrutları sevindirmeyeceğiz” dedi. Ardından AKP Xelfetî Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa ederek BDP’ye geçen Muzaffer Akboğa’ya BDP rozeti takıldı. Daha sonra ise Gogan ve Argıl köylerindeki seçim büroları açıldı.

 

Kosan şeyhinden destek

 

Pîrsûs ilçesinde Belediye Eşbaşkan Adayları Orhan Şansal ve Zuhal Ekmez, Mema köyünde gerçekleştirdiği halk toplantısı ile çalışmalarına devam etti. Köseler köyündeki Kosan Şeyhi ailesinin taziyesini de ziyaret eden adaylar ve BDP’li yöneticiler, şeyh ve taraftarları tarafından destek sözü ile uğurlandı. Karaköprü Belediyesi Eşbaşkan Adayları Gülay Koca ve Serhat Erdem de, iki gruba ayrılarak seçim çalışması yürüttü. Erdem, Türkmen ve Ağızhan köyleri ile bir araya gelirken, aynı kapsamda Koca da Gölpınar köyünü ziyaret etti.

 

Merkez Eyyübiye ilçesinin Eşbaşkan Adayları Şükrü Turgut ve Hedibe Dursun da esnaf ve aile ziyaretlerini sürdürdü. Ardından BDP Milletvekili İbrahim Ayhan ile adaylar Eyyüpkent Mahallesi’nde seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Sewrek Belediye Eşbaşkan Adayı Metin Özbadem, karayolları emekçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Bêrecûk’ta da BDP’li kadınlar Meydan Mahallesi’nde evleri tek tek ziyaret ederek, partinin seçim broşürünü dağıttı.  BDP Wêranşar Belediye Eşbaşkan adayı Emrullah Cin, seçim çalışmalarına esnaf ve halk ziyaretleri ile devam etti.

 

 

Muhtarlar AKP’ye ceket çıkarttı

 

 

Riha’da (Urfa) AKP’nin merkez Eyyübiye ilçesi Belediye Meclis üyelikleri listesine tepki gösteren 18 köyün muhtarı, yaptıkları açıklama ile 12 yıldır destek verdikleri AKP’yi desteklemeyeceklerini ifade etti. Bölgelerinde meclis üyeliğine kimsenin seçilmediğini kaydeden muhtarlar, AKP’nin halkın sesine kulak vermediğini belirtti. 5 encümen aday adayının da aralarında bulunduğu 18 muhtar, daha sonra 2009 yerel seçimlerinde, “Ceketimizi koysak alırız” deyip, seçimi kaybeden AKP yönetimine, ceketlerini çıkararak tepki gösterdi.

özgürgündem