KADIN
Giriş Tarihi : 27-02-2014 11:58   Güncelleme : 27-02-2014 11:58

Suriyeli Kurdi Ailesi,Açız Perişanız

Suriyeli Sığınmacılar iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınanlardan çadırkentte yer bulamayanlar zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

Suriyeli Kurdi Ailesi,Açız Perişanız

 Şanlıurfa-Suriye'nin Halep kentinden Beşşar Esad'ın bombaları ve zulmünden kaçarak Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine gelen Hasan Kürdi 9 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veriyor.

Suriyeli Hasan Kurdi ailesi,suyu ve elektiriği,banyo ve tuvaleti olmayan, sıvasız ve tek gözlü bir evde 9 kişi yaşam mücadelesi veriyor. Görüştüğümüz Suriyeli Hasan Kurdi ailesi Perişan halde olduklarını 20 gündür Esad zulmü ve bombalarından kaçarak Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Süleyman Şah Çadırkenti yanında perişan aç ve susuz ve sefalet içinde bir yaşam mücadelesine tanık olduk.

DEVLETETTEN YARDIM ELİ UZATILMASINI İSTİYORLAR

Hasan Kurdi 9 kişilik bir ailesiyle birlikte 20 gündür Halep'ten bombalardan kaçarak ailesini zor şartlarda Türkiye'ye getirdiğini,ancak tüm eşyalarını orada bıraktıklarını bu nedenle ne giyecek ne de yiyecekleri olduğunu,4 yaşındaki oğulları Muhammed Kurdi'nin sağlık problemi olduğunu tedavi edecek paraları ve alacakları ilaçları olmadığını iddia ederek kimsenin kendilerine yardım etmediklerini söyledi. Kürt oldukları için Çadırkentte yer verilmediğini iddia ertti.

Suriyeli Muhammed Osman şöyle konuştu;Kendileriyle beraber gelen ailelerin kampa yerleştirildiğini ancak kendilerinin Çadırkentte başvurmalarına rağmen hiçbir sonuç alamadıklarını iddia ederek yetkililerin kendilerine yardım edilmesini istiyorlar.Dedi.

Suriyeli Muhammed Osman, kimsenin kendilerine barınacak yer vermediği gibi yardım da yapmadıklarını, çocuklarının perişan olduğunu,sağlık sorunları yaşadığını,ilaç dahi alabilecek bir imkanlarının olmadığını ifade ederek,Çaresiziz "Havalar çok soğuk. Şanlıurfa Valisi ve Akçakale Kaymakamından bize ve küçük çocuklarımıza yardım etmesini istiyoruz. Açlıktan ve soğuktan öleceğiz" dediler.