KADIN
Giriş Tarihi : 28-02-2014 23:44   Güncelleme : 28-02-2014 23:44

Baydemir Arap Meydanı Esnafı Ziyaret Etti

Urfa Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Osman Baydemir, Arap Meydanı ve buradan T.J.K. Şanlıurfa Hipodromu’nu ziyaret etti. Kentin tüm teknik sorunlarını çözeceklerini belirten Baydemir, “Benim esas ilgi alanım ve kendimi vakfedeceğim alan kentin sosyal politikalarıdır. Kentin kabuğunu kırarak dünyaya açmaktır” dedi.

Baydemir Arap Meydanı Esnafı Ziyaret Etti

Urfa Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Osman Baydemir, Arap Meydanı ve Türk Meydanı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Baydemir’e yoğun ilgi gösteren Arap Meydanı esnafı ulaşım sorununun işlerini aksattığını dile getirdi. Arap Meydanı esnafı, kaldırımların çok geniş olduğunu ama bunun yanı sıra caddelerin çok dar olmasından kaynaklı işlerin aksadığını, mal taşıyan araçların bölgeye girişinde sorunlar yaşandığını dile getirdiler. Arap köylerinden yolcu taşıyan köy minibüslerinin sahipleri de belediyenin kestiği cezalardan şikayetçi oldu. Minibüs şoförleri, belediyenin kendilerine yeni bir yer göstermediğini ve burada durmaları nedeniyle ceza kestiğini ifade ederken, Arap Meydanı esnafı ise minibüslerin buraya yolcu taşımamaları halinde iş yapamayacaklarından şikayet ettiler.

Esnafın sorunlarını dinleyen Osman Baydemir, buradan T.J.K. Urfa Hipodromu’na geçti. Hipodromu gezen ve hipodromda çalışanlarla sohbet eden Urfa Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Baydemir, Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ve Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Adnan Tumbul ile görüşerek, sorunları hakkında bilgi aldı.

Baydemir: Ben seçimi kazandım

Urfa’da seçimlerin bugüne kadar bir demokrasi şenliği şeklinde geçtiğini belirten Baydemir, “Bir tek insanımıza bırakın çakıl taşı, kem söz dahi sarf etmediği bir seçim arzu ediyoruz” diye belirtti.

Baydemir’in ifadelerinin çok anlamlı ve güzel olduğunu söyleyen Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ise, “Bunlar çok güzel temenniler. Şimdiye kadar bütün partiler geldi herkes bu temennilerden ziyade, biz şöyle yaparız böyle yaparız dediler. Demokrasiden barıştan söz etmediler” diye konuştu.

Hipodrom yetkililerinin projeleri ve Urfa ile ilgili izlenimlerini sorduğu Baydemir, şunları dile getirdi:

“10 yıllık bir deneyimimiz var, Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi olmamdan kaynaklı ben Urfa’nın bütün girdisini çıktısını bilen bir kardeşinizim. Ve Urfa’ya son 4 yılda gelen bütün kaynakların altında naçizane kardeşinizin de imzası var. Benim açımdan belediye başkanlığı ateşten gömlektir; koltuk, şan, şöhret, mevki asla değildir, bir mesuliyet yeridir. Daha seçime 30 gün var hamdolsun rabbime ben seçimi kazandım; buraya gelmeseydim sizleri tanımayacaktım. Onlarca seyda tanıdım, iş adamı tanıdım, işsiz tanıdım, insanları tanıdım ve kentin derinliğine vakıf oldum.”

Kentin ulaşım, alt yapı, imar, konut fiyatları gibi teknik açıdan çözülecek çok sayıda sorunu olduğuna dikkat çeken Osman Baydemir, “Teknik sorunlar çözülecek ama benim esas ilgi alanın, kendimi vakfedeceğim alan kentin sosyal politikalarıdır ve kabuğunu kırarak kenti dünyaya açmaktır. Bir kentin belediyesi o kentin öncüsüdür, kimi zaman eleştiri oklarına hedef olur ama o eleştiri oklarını göze alamayan öncülük yapamaz. Değişim ve dönüşüm gücü olamaz” diye konuştu.

Baydemir daha sonra beraberindekilerle birlikte yarış izledi.

 

Ardından İzol, Elden ve Gözkıran ailelerine taziye ziyaretinde bulunan Baydemir başsağlığı dileklerinde bulundu.