KADIN
Giriş Tarihi : 03-03-2014 23:02   Güncelleme : 03-03-2014 23:02

YGM’ Li Seyyahlar Mardin’ De

Şanlıurfalı Seyyah Kızlar Mardin’i gezdi

YGM’ Li Seyyahlar Mardin’ De

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi üyeleriyle beraber, Gençlik Ve Spor Bakanlığının düzenlediği Seyyah Bizim İller projesi kapsamında Mardin’i Gezdiler.

Bütün masrafların bakanlıkça karşılandığı günübirlik Seyyah gezileri 01 Mart 2014 tarihi itibariyle başladı.

Yenişehir Gençlik Merkezi ‘nin illk durağı Mardin ili oldu. Mardin’de çok güzel bir gün geçiren YGM’ li gençler; Kasimiye Medresesi, Zinciriye medresesi, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, Şeyh Çabuk Cami ve çarşı gezisi yaptılar. Bu geziye Cumartesi 40 kız, Pazar günü ise 45 kişi katıldı.

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ : “Bu proje kapsamında üyelerimizi yakın illere götürüp gezdiriyoruz. Böylelikle onlara hem değişik, hem de stresten uzak bir gün yaşatmak niyetindeyiz. Sırada Gaziantep ve Kahramanmaraş illeri var.” Dedi.

 

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ İise: Seyyah- Bizim İller”  gezi programı gençlerin kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yaşadıkları illerden ülkemizdeki farklı illere seyahat etmelerini, akranlarıyla tanışıp kaynaşmalarını amaçlayan bir projedir. Projemize bütün gençlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.