SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2014 18:51   Güncelleme : 10-03-2014 18:51

Baydemir: İç barış sağlanmadan büyük barış sağlanmaz

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayı Osman Baydemir, Eyyübiye Belediyesi eş başkan adayı Şükrü Turgut ve partililerle birlikte İmam Keskin Buğday Pazarı Derneği’ni ziyaret etti. Baydemir, Dernek Başkanı Kemal Uflaz barış mesajı verdi.

Baydemir: İç barış sağlanmadan büyük barış sağlanmaz

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Osman Baydemir Eyyübiye Belediye Eş Başkan adayı Şükrü Turgut ve partililerle birlikte İmam Keskin Buğday Pazarı Derneği’ni ziyaret etti. Baydemir’i Dernek Başkanı Kemal Uflaz  ve çok sayıda pazar esnafı karşıladı. Uflaz iki kan davası meselesi olduğunu ve bunun çözümü için Baydemir’den destek istedi. Baydemir de birinin kendilerine intikal ettiğini, bu konuda bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Diğeri konusunda da bilgi toplayarak inanç temsilcileri ve ak sakallılardan bir komisyon oluşturacaklarını belirten Baydemir, “Oluşturacağımız bu komisyon hem geçmişteki sorunları çözecek hem de yeni doğabilecek sorunları önleyecektir” dedi. Bu tür husumetleri ortadan kaldırmadan, iç barışımızı sağlamadan “büyük barışı” sağlamanın mümkün olmadığını söyledi.

Kendi aramızda yaşanan kavganın onların kendilerini var etmesinde en önemli neden olduğunu belirten Baydemir, “Farklılıklara rağmen birliği oluşturmalıyız” dedi.

Baydemir daha sonra Eyyübiye’nin çok büyük hizmetleri hak ettiğini belirterek, “Büyükşehir ve ilçe belediyesi birlikte çalışması etkin bir sonuç doğurur. Büyükşehir’de olduğu gibi Eyyübiye ve diğer ilçelerde de desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Baydemir ve beraberindekiler daha sonra Dehwari Taziye Evi’ne giderek Duger Ailesi’ne başsağlığı diledi. Baydemir daha sonra da H. Cuma Gönüllü Taziye Evi’nde Yıldız Ailesi’ne başsağlığı diledi ve fatiha okudu.