KADIN
Giriş Tarihi : 19-03-2014 23:40   Güncelleme : 19-03-2014 23:40

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ten Şehit Ailelerine Yemek

18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Şanlıurfa Valiliği tarafından kentteki şehit yakınları için El-Ruha Otelinde yemek verildi. Yemeğe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Garnizon Komutanı İhsan Başbozkurt, çok sayıda şehit yakını ve diğer davetliler katıldı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ten Şehit Ailelerine Yemek

Yemeğin ardından Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferinin önemine değinerek, bu zaferin bütün dünya tarihine mal olmuş çok büyük bir zafer olduğunu, bu zafere ulaşırken yaklaşık 200 bin insanımızın şehit düştüğünü belirtti. Vali Küçük “Şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle yadediyorum. Şehitlerimiz devletimiz ve milletimiz için çok kıymetlidir. Biz şehirlerimizin en güzel yerlerine şehitlikler yapıyoruz. En güzel türküleri şehitler için yakıyoruz. En güzel şiirlerimizi şehitlerimiz için söylüyoruz. Şehitlerimize, gazilerimize ve onların yakınları olarak sizlere çok şey borçluyuz. Şehit aileleri ve gazilerimizin devletimizde her zaman önceliği ve üstünlüğü vardır. Ne zaman ve nerde olursa olsun devletimizin kapısı sizlere açıktır” dedi. Vali Küçük Şehit ve gazilerimize duyduğu minnettarlığı bir kez daha belirterek şehitlerimize rahmet, minnet ve şükranlarımı sunuyorum, gazilerimize ise hayırlı ve uzun ömürler diliyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

Geceye katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise “99 Yıl önce Çanakkale geçilmez diye destan yazan şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Bu destanı yazanlar milletin namusunu çiğnetmediler. Ezanın dinmesine bayrağın inmesine müsaade etmediler. Bu aziz topraklar için bu ülke için her ocaktan bir şehit verildi her bahçeden  bir gül soldu Çanakkale’de” diyerek Bugünün nesillerinin şehitlerimizden alacakları çok büyük ibretler çok büyük dersler olduğunu vurguladı. Şehitliğin çok kutsal bir mertebe olduğunu belirten Bakan Çelik “Vatanın birliği, bütünlüğü, bölünmezliği konusunda can siperane gayretlerinin neticesinde şehit olan evlatlarımıza ve onları yetiştiren ailelerine minnet ve şükran borçluyuz dedi. Bakan Çelik, bir daha ne böyle düşmanlarla karşılaşmayı nede vatanımız ile ilgili bu ve buna benzer mücadelelerin yaşanmamasını, ilelebet hürriyet, bağımsızlık, demokrasi, cumhuriyet ve cumhuriyetin kazanımları çerçevesinde birlikte yaşamayı Allah bizlere nasip etsin diyerek sözlerini tamamladı.

 

Gecenin sonunda, Şehit Ethem Okay’ın kardeşinin yanan evinin onarılması nedeniyle Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük’e  Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, Garnizon Komutanı İhsan Başbozkurt’a, İl Jandarma Komutanı Selman Kömürcü’ye ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Sabri Ertekin’e, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz tarafından plaket verilmesinin ardından etkinlik sona erdi.