ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 23-03-2014 14:26   Güncelleme : 23-03-2014 14:26

Baydemir Balıklıgölde Esnafı Ziyaret Etti

Şanlıurfa BDP büyükşehir belediye başkan adayı Osman Baydemir ve BDP Diyarbakır milletvekili Altan tan ile birlikte balıklıgöl ve Haşim ye Esnafını ziyaret etti.

Baydemir Balıklıgölde Esnafı Ziyaret Etti

 

Şanlıurfa BDP büyükşehir belediye başkan adayı Osman Baydemir ve BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan ile birlikte Balıklıgöl ve Haşimiye Esnafını ziyaret etti.

Baydemir balıklıgöl ŞURKAV çarşısında bulunan Uygur kardeşlerinin iş yerlerinde ziyaret etti. Uygur kardeşlerinin Baydemir’in posterinin dukkan’ın önünde asılı olduğunu  gören Baydemir maşallah dedi .

 

Esnafın kendisine olan teveccühü gören  Baydemir ben Urfa halkına hizmet etmeye geldim Allahın izinliyle 30 Martan sonra Rıha da çok şeylerin değişeceğini ifade eden Baydemir Şanlıurfalıların bize ve  Partimize güvenmelerini istiyorum.’’Çünkü  bizde Rant yok yoksuzluk yok’’ sadece Halka hizmet var dedi. Baydemir esnafı ziyaret ettiği sırada vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı zaman zaman zorlandığı da gözden kaçmadı

Daha sonra bir açıklama yapan Celal uyğur Baymir için canımızı malımızı feda ederiz bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz açıklamsında bulundu.

 

 sayın başbakanımızın Mısır’da biz kız için günlerce gözyaşı döktü peki Roboskide uçaklarla 34 kişinin katledildiği Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına neden gözyaşı dökmedi. 34 kişide bizim vatandaşımızdı bu ülkenin insanıydı diyerek tepkisi ni dile getirdi. 

haber Urfadabugun.com

Baydemir Haşimiye esnafıyla buluştu

Balıklıgöl ve Haşimiye’de esnaf ziyaretinde bulunan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. 

Urfa Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları Osman Baydemir ve Leyla Akça, Balıklıgöl esnafı ve Balıklıgöl’ü ziyaret eden Urfalılar ile buluştu. Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Eyyübiye İlçesi Eşbaşkan adayları Hedibe Ötünç ve Şükrü Turgut da Baydemir’e eşlik etti.

Güneşli bir pazarın tadını çıkarmak amacıyla Balıklıgöl’e akın eden Urfalılar ile sıcak sohbetler eden Baydemir, vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi gösterileri ile karşılaştı.

‘Daha 5 yıl buradayız’

Ziyaret ettiği esnaflardan yaptıkları işle ilgili bilgiler alan Baydemir, isot satan bir esnafla dakikalarca isot yapımı konusunda sohbet etti. Kahvehanelerde oturan Baydemir, çay eşliğinde kentin sorunları ve vatandaşların taleplerini dinledi.

Kuruyemişçilerin çay niyetine ikram ettiği çerez ve şekerlemeleri alan Baydemir, kimi vatandaşların çay davetine ise “Daha 5 yıl buradayız, çay içmek için vaktimiz bol” yanıtını verdi.

 

Haşimiye’de karşılaştığı belediye işçileri ile selamlaşan Baydemir, yol üzerinde karşılaştığı ve kıyafet satan bir seyyar satıcı ile sohbet etti. Seyyar satıcıları mağdur etmeyeceklerini belirten Baydemir, “Sizi işinizden etmeyeceğiz, sizin için alternatif alanlar oluşturacağız” dedi. Seyyar satıcı ise Baydemir’i alnından öperek teşekkür etti.