SİYASET
Giriş Tarihi : 02-04-2014 17:16   Güncelleme : 02-04-2014 17:16

Baydemir Elektriği Urfa da iki ayaklı hayvan kesti

Yerel seçimlerde BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Osman Baydemir; Hazreti İbrahim peygamberin ateşe atıldığı Dergah camisinde namaz kıldıktan sonra Hazreti Said-i Nursi Hazretlerinin defin edildiği yer olan makamında dua ederek ve çeşmesinde su içerek Balıklıgöl Degah platosundan başlayarak Gümrük Hanına kadar yaptığı vedalaşma ziyaretinde seçimlerde desteklerinden dolayı Şanlıurfalılara teşekkür edip helallik istedi.

Baydemir Elektriği Urfa da iki ayaklı hayvan kesti

Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) Şanlıurfa büyükşehir belediye başkan adayı olan ve Osman Baydemir vedalaşma turlarına başladı. ilk olarak Hazreti İbrahim'in doğduğu dergah makamı cammisinde öğle namazını kıldıktan sonra İbrahim Peygamberin doğduğu mağarada su içerek dua eden VE daha sonra SAİD-İ Nursi hazretlerinin defnedildiği makamda dua ederek başlayan Baydemir, cami, medrese, dernek ve vakıflara düzenlediği veda ziyaretinde herkesten helallik istedi.

 

Osman Baydemir,Tarihi Gümrük Hanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, hizmet süresi boyunca destek ve duasını aldığı Şanlıurfalılara veda ziyaretinde bulunarak teşşekürlerini sundu. Baydemir,65 günden bu yana adaylık sürecinde  halkın ve tüm Şanlıurfa'nın   desteği ile çalıştıklarını söyledi. Bu seçim süreci boyunca Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimi yaşadıklarını, gücünün yetmediği şeylerle karşılaştığını belirten Baydemir, “Şanlıurfalılar bize oy verdi.Ancak biz onların oy'una sahip çıkamadık. Bu nedenle Şanlıurfalılardan hakkınızı helal edin,

hem beni yalnız bırakmadılar hem de hayır dualarını hissettim.Hakkınızı helal edin” diye konuştu.

 

ELEKTRİK KESİNTİLERİ İÇİN UYARIDA BULUNMUŞTUK

 

 

Baydemir,65 günlük süreç zarfında tüm kamuoyuna elektrik kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulunmuştuk. Ancak maalesef korktuğumuz başımıza geldi. Seçim sürecinde 4-5 saatlik elektrik kesintisi yaşadık. Bü seçime şaibe karıştı. Oylarımız çalındı. Çöplere atıldı ve yakılmış olarak bulundu.

 

 

ŞANLIURFA'DAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ 2 AYAKLI HAYVANLAR YAPTI

 

 

Osman Baydemir,Şanlıurfa'daki elektrik kesintilerinin sebebinin 2 ayaklı hayvanlar olduğunu ifade etti.Bilindiği gibi Enerji Bakanı Taner Yıldız Türkiye'deki elektrik kesintilerinin trafolara giren kediler tarafından yapıldığını ve kamuoyu tarafından alay konusu olmuştu.Baydemir ise bir soru üzerine Şanlıurfa2daki elektrik kesintilerinin nedenini ise 4 ayaklı hayvanlar değil de 2 ayaklı hayvanlar olduğunu söyledi.

ŞANLIURFA CUMHURİYET TARİHİNİN EN KARANLIK SEÇİMİ YAŞAMIŞTIR

Baydemir,Şanlıurfa seçimlerinin cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimleri olduğunu iddia ederek,bu seçim tablosu karanlığın olduğu tablodur.Sandığa apaçık müdahale olmuştur.Oylarımız çalınmıştır.Oylarımız çöplüklerde yakılmıştır diyerek,Şanlıurfa'da polisler oy torbalarını ağzı açık ve mühürsüz bir şekilde seçim kuruluna kadar getirilmiştir.Cumhuriyet tarihinde tek partili dönemde bile böyle bir karanlık ve şaibeli bir seçim yaşanmamıştır dedi.

BU SEÇİMLERE DEVLET ELİ DEĞMİŞTİR, DEVLET YEKVÜCUT OLUP OYUMUZU HEBA ETMİŞTİR

 

 

Baydemir, Ceylanpınar^'da halk BDP'li başkanı seçmesine rağmen BDP mührü bulunan 4.500-5000 Oyumuz değiştirilerek mühürlü oylarımız çöplerde yakılmış olarak bulunmuştur.

aynı durum Birecik ve Suruç'ta da yapılmıştır.Biz Şanlıurfalıların oy'una sahip çıkamak onlardan özür diliyoruz.Onlar hakkını helal etsinler bize.

URFA'NIN GELECEĞİ PARLAKTIR

Osman Baydemir,Artık bu coğrafyada halk hırsızlra mecbur değildir.kefenin cebi yoktur.Bunlar nasıl hesap verecek ona şaşıyorum.Ama Urfalılar emin olsun ki,Urfa'nın Said-i Nursi suyu çeşmesi kadar gelecekleri parlaktır.Suriye savaşının Urfa2nın üzerinden oynanmak istendiğini iddia eden Baydemir,Eğer yarın Urfa'ya bir füze düşerse bu Bakan Faruk Çelik tarafından atılmış olan bir füzedir.Önümüzdeki birkaç yılın Urfa açısından zorlu geçeceğini ifade ederek,Şanlıurfa halkının bu oyuna gelmemeleri için uyarılarda bulundu.

763 PROJENİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Baydemir,Ak partinin Şanlıurfa için vaad ettiği 763 projesinin takipçisi olacağını ifade ederek,Her zaman nefesimiz onların ensesinde olacaktır diyerek tüm şanlıurfa halkından ve basın mensuplarından helallik istedi.

 


osman baydemir esnafı ziyaret etti paylaşan: urfadabugun1