KADIN
Giriş Tarihi : 03-04-2014 15:23   Güncelleme : 03-04-2014 15:23

Bakan Çelik Baydemire Cevap

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bir otelde düzenlediği basın toplantısında 30 Mart secim sonrasını yaşanan olayları değerlendirdi.

Bakan Çelik Baydemire Cevap

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bir otelde düzenlediği basın toplantısında 30 Mart secim sonrasını yaşanan olayları değerlendirdi. Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Çelik yerel Seçimler sonrası Şanlıurfa'da yaşanan  Olaylar hakkında Önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, “Milletimiz bir kez daha demokrasiden güvenden kalkınmadan yana oy kullandı”

 

 Şanlıurfa’nın huzur kenti olduğunun altını çizen Bakan Çelik ‘’barışı ve demokrasiyi elinden, taşı ve sopayı elinden eksik etmeyenlerin millet iradesini şiddet yolu ile gölgelemeye çalışmalarını üzülerek izliyorum’’ dedi.

 

Çelik Konuşmasında ‘Milletimiz bir kez daha demokrasiden güvenden kalkınmadan yana oy kullandı.  Ve toplum mühendislerine prim vermemiştir. 30 Mart’tan önce milleti dizayn etmeye çalışanları milletimiz dizayn etmiştir.’’ İfadelerini kullandı

 

Bakanı Çelik; “Bildiğiniz gibi millet olarak bir yerel seçimi geride bıraktık. Milletimiz 30 Martta bir kez daha demokrasiden, istikrardan, güvenden yana oy kullanmış ve toplum mühendislerine prim vermemiştir. 30 Marttan önce milleti dizayn etmeye çalışanları milletimiz dizayn etmiş, Türkiye’nin yarınlarını karartmak isteyenlere gereken cevabı vermiştir. Bu güne kadar olduğu gibi bugünde milletimizin feraseti millete, vesayetçi anlayışlarına galip gelmiştir. 11 yılda milletimiz tarafından tam 8 kez muhalefet ve muhalefet partileri uyarılmıştır. Ama ne yazık ki muhalefet partileri yenildik ama ezilmedik anlayışıyla olaya bakmışlar ve bakmaya devam etmektedirler. Türkiye’de sağlıklı demokrasi için muhalefet vazgeçilmezdir. Dolayısıyla muhalefetin yenildik ama ezilmedik anlayışından çıkmalı ve demokrasinin gereği olarak kendine bakmalı, kendisine şekil düzen vermesi gereğini bir kez daha burada ifade etmeyi bir görev biliyorum.

 

Millet iradesini şiddet yolu ile gölgelemeye çalıştılar

 

Sandıktan çıkamayanlar sokaktan medet umar hale geldiler. Barışı ve demokrasiyi elinden, taşı ve sopayı elinden eksik etmeyenlerin millet iradesini şiddet yolu ile gölgelemeye çabalarını üzülerek izliyorum. Adlarında barış ve demokrasi olanların ise icraatları son iki üç gündür çok net şekilde ortaya çıkmıştır.

 

Çok net ifade ediyorum, BDP ve bu partiye mensup arkadaşların gereksiz tahrik edilmesi neticesinde bu müessif olaylar yaşanmıştır. Açıkça ifade ediyorum; hiçbir Ak Parti'li seçimi kaybetse de kazansa da bu olaylara karışmamıştır. Sükunetle seçimin neticelerini takip etmiştir. İsminde barış ve demokrasi bulunan siyasi partinin bu kavramların gereği çerçevesinde hareket etmesinin doğru olacağı inancı içerisindeyim. Bu olaylara kamuoyunun da bizlerin de prim vermeyeceğini bir kez daha ifade ediyorum

Baydemir’in gerçek yüzü ortaya çıktı.

 

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Baydemir’in yaptığı açıklamalarıyla gerçek kimliğinin ortaya çıktığını söyleyen Bakan Çelik; “Kamu görevlilerine, seçilmiş insanlara ve tüm yetkililere dönük ağza alınmayacak hakaretlerini aynen kendisine iade ediyorum. Diyarbakır’da ne yaptıklarını biliriz, Diyarbakır’da vaat ettiği hiçbir projeyi yapamamış ama Urfa’ya gelip adeta kuzu postuna bürünmüştür.  Seçim biter bitmez de gerçek kimliği ortaya çıkmıştır. Keşke dün yaptığınız basın toplantısını seçimden önce yapsaydınız.” Diyerek göndermede bulundu.