KADIN
Giriş Tarihi : 05-04-2014 10:35   Güncelleme : 05-04-2014 10:35

Balıklıgölde sadece göstermelik Çim

Şanlıurfa’da sıcak havaların başlamasıyla birlikte çimlere oturma sezonu da başladı. Vatandaşlar, çimlere oturmamak için Balıklıgöl’e daha fazla bankın kurulması istedi.

Balıklıgölde sadece göstermelik Çim

Hava sıcaklığına bağlı olarak, zamanlarının büyük bir kısmını dışarıda gezerek, geçirmeyi tercih eden vatandaşlar, özellikle Balıklıgöl’deki çimlerin üzerinde oturuyor. Güvenlik görevliklerinin sürekli uyarması üzerine yerlerinden kalkan vatandaşlar, ya farklı yer arıyor, ya da boş bir bank arıyor. Özellikle yaz aylarında artan çimlerde oturma, güvenlik personellerini zor durumda bırakıyor. Çimlerin ezilmemesi ve zarar görmemesi için çimlerde oturmak yasaklanırken, vatandaşlar yasakları çok da takmıyor. Yasak ve uyarılara rağmen çimlerde oturan vatandaşlar, Balıklıgöl çevresinde oturak sayısının artırılmasını istedi. Kentin en önemli turistik mekanı olan Balıklıgöl’de oturak sayısının yetersiz olduğunu söyleyen bir vatandaş, “tamam çimler zarar görmesin diye çimlere oturma yasağı getiriliyor, güzel bir şey ama vatandaş oturacak bir yer bulamıyor. Buralara daha fazla bankın kurulması lazım ki vatandaşlar çimlerde oturmasın. Önümüzde yaz ayları var ve insanlar dinlenmek için gölgelik yerleri tercih edecek, oturak olmayınca millet mecburen çimlerde oturacak. Böyle olunca vatandaş da, güvenlik personeli de zor durumda kalıyor. Yaz ayları gelmeden buralarda bank sayısının artırılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Yaz ayları gelmeden çimlere oturma sezonunun başladığını ve şimdiden zorlandıklarını belirtilen güvenlik personelleri de aynı şekilde oturak sayısının artırılmasıyla beraber, çimlerde oturan kişi sayısının düşebileceğini söyleyerek, “burada çevre düzeni sağlamak için çimlerin de dinamik olması lazım ve vatandaşların üzerinde oturmaması lazım. Yaz aylarında havalar sıcak, vatandaşlar dinlenmek için oturmaya çalışıyor. Sonuçta bizler de görevimizi yapıp, oturmalarına müsaade edemiyoruz. Öyle yapınca bazen insanlarla tartışıyoruz, buralarda bank sayısının artırılması gerçekten de güzel olacak” şeklinde konuştu.   

balıklıgölde çimen göstermenlikmı yapıldı | izlesene.com