ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 27-04-2014 14:27   Güncelleme : 27-04-2014 14:27

2 Eş Ve 10 Çocuklu Aile Tedavi İçin Yardım Bekliyor

Şanlıurfa'nın Harran ilçesi Damla Köyünde 5 ay önce ekin ekmek için bulunduğu tarlada Tarım Makinesi olan Mibzerin bakımını yaparken 1,5 Ton ağırlığında olan Mibzer'in üzerine düşmesi sonucu ağır yaralanan ve olay yerine çağrılan Ambulansla Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde tedavisinin ardından Gaziantep'e sevk edilen Mehmet Ay (34) yürüme fonksiyonlarını yitrdiği doktorlar tarafından söylenince dünyası karardı.

2 Eş Ve 10 Çocuklu Aile Tedavi İçin Yardım Bekliyor

Mehmet Ay (34) ayaklarını az da olsa hissettiğini ifade ederek Balıklıgöl Devlet Hastanesine muayene olmak için gittiğinde acil olmasına rağmen kendisine 1 ay MR (Emar,Manyetik Rezonans Görüntüleme) sırası verilince  büyük sıkıntılar acılar yaşıyor.

Her gün acı üstüne acı yaşıyor…

Mehmet Ay’ın Şanlıurfa'da tedavisinin mümkün olduğunu, sağlığına kavuşarak çalışmak istediğini bakmakla yükümlü olduğu 2 eşi ve 10 çocuğu olduğunu, bir an önce iyileşip çalışmak istediğini bu nedenle yetkililerin sağlığına kavuşması için yardım elini uzatmalarını istiyor.

Acı çektiğini ifade eden Mehmet Ay, hastalığından dolayı arkadaş edinemiyor. Mehmet Ay, “yatağa mahkum olarak yaşıyorum. Güneşe çıkamıyorum. Çocuklarım odadan beni Çıkarırken çok zorlanıyorum. Banyo yaparken çok zorlanıyorum. Yaralarım kabuk tutuyor. Bunlar kanıyor. Çok acı çekiyorum. İyileşmek istiyorum.Tedavim için Bakan Faruk Çelik’ten Şanlıurfa Milletvekillerinden ,yetkililerden ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ’den yardım etmelerini istiyorum. ” şeklinde konuştu.

 

Eşi Meryem Ay ise, ”Maddi durumumuz kötü olduğu için tedavi edilmesi için imkanımız yok.Eşimin yaraları kaşınıyor, kanıyor. Yatarken zorluk çekiyor. Vücudunda çıkan baloncukları zaman zaman patlatıyorum. Defalarca doktora götürdük tedavisi yok diyorlar.Sadece  Merhem ve ilaç veriyorlar. Onları kullanıyoruz;Eşim zaman zaman ayaklarını hissettiğini söylüyor.Ayaklarına sıcak suların geldiğini söylüyor.Bunun üzerine bir umut ışığıyla Zor imkanlarla Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine muayene ettirdik.Doktor muayenesinin ardından MR (Emar,Manyetik Rezonans Görüntüleme)ın çekilmesini istedi.Acil olduğumuzu söylememize rağmen bize 1 ay sonra sıra verdi.Ne yapacağımızı şaşırdık.Başta Bakanımız Faruk Çelik'ten Şanlıurfa Milletvekillerinden ve Şanlıurfa Valimiz İzettin Küçük'ten,yetkililerden eşimin bir an önce sağlığına kavuşması için  yardım etmelerini bekliyoruz.Çok perişanız yardım istiyoruz. Eşim iyileşsin ki o'da çalışsın geçimimizi sağlasın 10 çocukla perişanız. Lütfen yetkililer bize yardım etsin. Yani çok zorluk çekiyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER:URFADABUGUN.COM SÜLEYMAN TURAN İBRAHİM UYĞUR 


10 çocuk babası kaza sonucu fekaldı yardım... paylaşan: urfadabugun1