KADIN
Giriş Tarihi : 28-04-2014 22:56   Güncelleme : 28-04-2014 22:56

Kürt Cumhurbaşkanı ilk kez görüntüleri yayınlandı

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Genel Sekreteri ve Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin bugün Berlin’de oy kullanırken çekilen videosu yayınlandı.

Kürt Cumhurbaşkanı ilk kez görüntüleri yayınlandı

YNK’nin resmi haber ajansı PUKMedia’nın Facebook hesabından paylaşılan video ayrıca Kurdsat televizyonundan da yayınlandı. Görüntüde Talabani'nin tekerlekli sandalyede oyunu kullandıktan sonra çevresindekilere gülümsediği görülüyor.

 

Talabani, oy kullandıktan sonra mürekkepli sol parmağını kaldırarak çevresindekilere gösteriyor. Celal Talabani’ye özel sağlık ekibi ve bazı yakınları eşlik ediyor. Hiç konuşmayan Talabani’nin, sağ tarafının felç olduğu, bu nedenle sol elini kullandığı ileri sürüldü.

 

Talabani’nin görüntüsünün bir buçuk yıl sonra ilk defa yayınlanması, lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) mensuplarınca sevinçle karşılandı. Irak’ın Süleymaniye kentinde sokaklara dökülen partililer, kutlama yaptı. Halay çeken KYB’liler, zaman zaman havaya ateş açtı.

 

 

Irak’ın başkenti Bağdat’ta 17 Aralık 2012’de beyin kanaması geçiren Celal Talabani, 22 Aralık’ta ambulans uçakla Almanya ’nın başkenti Berlin’e sevk edilmişti. Talabani’nin tedavisinin halen Berlin’deki bir hastanede devam ettiği belirtildi.