KADIN
Giriş Tarihi : 15-05-2014 00:12   Güncelleme : 15-05-2014 00:12

Milli Takım Sporcumuzdan Büyük Başarı

12 – 15 Nisan 2014 tarihinde Sakarya da yapılan Wushu Modern Taolu de ve Sanda büyükler Türkiye şampiyonasına katılan Şanlıurfa Wushu kafilesi 48 kilo büyük erkekler Harun KOYUNCU ile Türkiye şampiyonluğunu yakalamıştır. Buna müteakip Milli Takım kampına çağrılan sporcumuz Harun KOYUNCU 7 Mayıs ta Romanya da düzenlenen Avrupa Büyük Erkekler Wushu şampiyonasında 2.lik derecesi elde ederek Wushu dalında Şanlıurfa’da ilki başardı.

Milli Takım Sporcumuzdan Büyük Başarı

7 Mayıs’ta Romanya’da düzenlenen Avrupa Büyük Erkekler Wushu şampiyonasına 30 ülke binlerce sporcu katıldı. Türk Milli takımından da 55 kişi katılmış 5 adet 1.lik, 10 adet 2.lik elde ederek milli ekibimiz ülkemizi Avrupa Büyük Erkekler Wushu şampiyonasın da 2.lik derecesi elde etmiştir.

Wushu antrenörü Özcan GÜNGÖR; yaptığı açıklamada; Şanlıurfa ‘da yaklaşık olarak 2 yıldır yaptığımız wushu branşında başarıları elde etmeye başladık gençlerden sonra büyüklerde de yakaladığımız başarıyı minik ve yıldızlarda da sürdüreceğiz inşallah wushu çalışmalarımızda bize her türlü desteği veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ, Wushu İl Temsilcisi Emin İZOL Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tamer ÇEVİK ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’YE Şükranlarımızı sunarız dedi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ; Wushu Şanlıurfa’da yeni faaliyete başlayan spor dalıdır. Bu kadar kısa zamanda büyük başarıları elde ettiğimiz için tüm sporcularımızı il temsilcimize ve Wushu Antrenörü Özcan GÜNGÖR’E teşekkür ederim dedi. YILDIZ; Şanlıurfa’da görüyoruz ki sporcu sayımız her branşta artıyor. Spora  gösterdiği ilgi için tüm Şanlıurfa halkına gönülden teşekkür ederim. YILDIZ, her fırsatta belirttiğimiz gibi Şanlıurfa’yı spor şehri yapacağız ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz bu yolda bizi destekleyen başta Sayın Valimiz İzzettin KÜÇÜK olmak üzere herkese teşekkür ederim. Dedi.