KADIN
Giriş Tarihi : 23-05-2014 23:18   Güncelleme : 23-05-2014 23:18

Vali küçük: “yanı başındaki sorunu çözemeyen dünyayı değiştiremez”

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonunun düzenlediği Güneydoğu Anadolu Gençlik buluşmaları toplantısına katıldı.

Vali küçük: “yanı başındaki sorunu çözemeyen dünyayı değiştiremez”

El Ruha Otelde düzenlenen toplantıya Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Şanlıurfa Milletvekili ve Program Bölge Koordinatörü Abdülkerim Gök, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Sekreteri Feyzullah Tecirli, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve davetliler katıldı.

 

‘Çözüm Sürecinde Gençliğin Rolü’ konulu toplantıda bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük, gençliğin hep büyük hayaller peşinde koşturulduğunu, yanı başındaki sorunlardan habersiz tutulduğunu ifade etti. Bugün gelinen noktada ise gençliğin yanı başında ve yakıcı olan soruna sahip çıkmayı kendine hedef seçtiğini sözlerine ekleyen Vali Küçük: “Yanı başındaki soruna çare bulamayanların dünyayı değiştirmek davası boş bir davadır. Bir iddia hemen yanı başındaki soruna el atmıyorsa bu boş bir iddiadır” dedi.

 

Konuşmasında barış sürecine de değinen Vali Küçük: “Bu ülkenin insanlarının enerjisini harcayan ve boşa çıkaran bu sorun son bir yıldır kan akıtılmadan çözüme doğru ilerliyor. Türkiye’nin en önemli sorunu çözülme aşamasındadır. Elbette ki Başbakanımız bu işin lideridir ama ona destek vermemiz lazım. Bu hadiseyi seyredemeyiz. Böyle bir sorun çözülüyorsa eğer, bir kenardan seyredip kalamayız. Gücümüz neye yetiyorsa o ölçüde katkı sağlamalıyız. Bu işe yönelik en küçük omuz vermeniz, yarın torunlarınıza anlatacağınız bir destan olacaktır” diyerek konuşmasına son verdi.

 

Konuşmaların ardından devam eden toplantı, karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam etti.