KADIN
Giriş Tarihi : 24-05-2014 11:03   Güncelleme : 18-02-2018 23:08

Tutuklu Celal Binici sürgün yolunda yaşamını yitirdi.

Tokat Cezaevi'nden Kilis'teki Cezaevine sevk edilen KCK tutuklusu 42 yaşındaki Celal Binici, ring aracının takla atması sonucu hayatını kaybederken, olayda biri tutuklu 9 kişi yaralandı.

Tutuklu Celal Binici sürgün yolunda yaşamını yitirdi.

KCK operasyonları kapsamında Urfa'nın Suruç ilçesinde gözaltına alınıp tutuklanan Celal Binici, yargılama aşamasında serbest bırakıldıktan sonra, yargılandığı dava kapsamında "Örgüte yardım ve yataklık etmek" iddiasıyla cezası onanarak yeniden cezaevine girdi.

 

2 yılda 3 kez sürgün

 

Hükmen tutuklandıktan sonra Urfa E Tipi Cezaevi'ne konulan Binici, 17 Haziran 2012 tarihinde cezaevinde çıkan ve 13 tutuklunun yanarak can vermesine yol açan yangından sonra, Tokat T Tipi cezaevine sürgün edildi. Tokat'tan da Kilis'teki E tipi Kapalı Cezaevine sevk edilen Celal Binici ve Cuma Kalli adlı tutukluların bindirildikleri araç, Maraş'ın Göksün ilçesinde kontrolden çıkarak takla attı. Göksün Kayseri Karayolu'nun 27'inci kilometresinde yaşanan kazada Binici yaşamını yitirirken, Kalli ve Adnan Kayacan, Ramazan Ağır, Ahmet Kürşat Aydın, Tayfun Aydın, Emre Cam ve İhsan Kaptıkaçil adlı askerler ile Abbas Kaymaz ve yedek sürücü Resul Hormoncu yaralandı.