SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2014 16:14   Güncelleme : 10-06-2014 16:14

Olimpik Kulaçlar Şanlıurfa’da

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen 'Olimpik Kulaçlar Kardeş İller' projesi kapsamında Harran Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu'nda başlayan yarışlara; Şanlıurfa, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ ve Van'dan 148 sporcunun katıldığı yüzme yarışları bitti.

Olimpik Kulaçlar Şanlıurfa’da

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, önümüzdeki yılarda Anadolu'daki yüzücülerin Türkiye'de söz sahibi olacağına inandığını söyledi. Kardeş iller projesinin kardeşliğin ve yüzme sporunun gelişmesi açısından önemli olduğunu anlatan Yıldız, "Bugün baktığımız zaman; birçok yüzücülerimiz iyi dereceler elde ediyor.   Her ay bir ilimizde bir günlük düzenlenen yarışların sonuncusu Şanlıurfa’da düzenlendi. Bu güzel projeyi hayata geçirdikleri için ben Türkiye Yüzme Federasyonuna ve Haran Üniversitesi kapalı yüzme havuzunu bizlere tahsis ettiği için Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu’ya çok teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

Türkiye Yüzme Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Mustafa Abak ise düzenlenen yarışlarla gençlerin ulusal müsabakalara katılma şansının arttığını ifade ederek, "Türkiye Yüzme Federasyonunun düzenlediği bu anlamlı projeyi çok önemsiyoruz. İlk defa bu sene uygulanan projeyle sporcularımız yarışıyor. Daha önce ulusal müsabakalara büyükler gidebiliyordu, ancak gençler gidemiyordu. Burada şuanda 5 ilden 148 sporcu yarışıyor. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak. Programlarımızda her zaman yanımızda olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’a çok teşekkür ediyorum."Dedi.