TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 11-06-2014 16:52   Güncelleme : 11-06-2014 16:52

Kaçırılan Urfalı şoförlerin evinde tedirginlik devam ediyor

Irak’ın Musul kentinde IŞİD tarafından aralarında 7 Şanlıurfalının da bulunduğu 28 TIR şoförü rehin alındı. Urfalı şoförlerin evlerinde tedirgin bir bekleyiş var.

Kaçırılan Urfalı şoförlerin evinde tedirginlik devam ediyor

Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kontrolüne geçen Irak’ın Musul kentinde aralarında Şanlıurfalı şoförlerin de bulunduğu 28 TIR şoförü rehin alındı. Rehin alınan Şanlıurfalı şoförlerin aileleri, çocuklarını merak ettiklerini ve bir an önce geri dönmelerini istedi. Çocuklarının serbest bırakılması için devlet erkanından yardım isteyen Felhan ve Demir ailesi, 8 gündür çocuklarının rehin alındığını kaydetti. Rehin alınan Şanlıurfalı şoför Vehbi Demir’in babası Halaf Demir, Oğlum Bir hafta önce tankerle Irak’a gitti, dün haber aldık oğlum ve arkadaşlarını Irak’ta tutsak almışlar inşallah bir an önce çoluk çocuğuna kavuşur sayın Başbakanımız ve Cumhur başkanımızdan Türk hükümeti olarak bu işin üzerinde duruyorlar hepsine teşekkür ediyorum . Bugün oğlumla telefonla görüştük, sağlık durumları iyiymiş, fazla sıkıntı yokmuş ama oğlumu merak ediyorum” dedi.

 

Rehin alınan Vehbi Demir’in 2 eşi ve 4 çocuğu bulunuyor. Babalarının serbest bırakılmasını isteyen Salih(13) ve Ali(9) babası ve diğer rehinler için dua ettiklerini söyledi. Çocukları mağdur olan Vehbi Demir’in serbest bırakılması için babası, başbakan ve cumhurbaşkanına seslenerek, yardım istedi. Vehbi Demir’in Annesi Yaze Demir ağlayarak  Arapça, “iki oğlum var Allah bana bağışlasın oğlumun iki hanımı var ve dört torunlarım var bunlar babasız kalmasın çocuğumun bir an önce serbest bırakılmasının istiyorum” dedi.

 

 

Rehin alınan bir diğer Şanlıurfalı şoför Ahmet Felhan’ın da evinde de aynı acı yaşanıyor. Felhan’ın ağabeyi Faysal Felhan, yaptığı açıklamada, “Kardeşin 4 çocuğu var borçlu mağdurdur 10 gün önce Irak’a tankerli  mazot götürmüş   kardeşimin serbest bırakılması için başbakan ve cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz. 2 gündür rehin tutuluyorlar, ancak belli zamanlarda telefonla görüşebiliyoruz. Kardeşimin rehin alınması bizi perişan etti. Merak ediyoruz, sağ salim evlerine dönmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.