KADIN
Giriş Tarihi : 13-06-2014 12:26   Güncelleme : 13-06-2014 12:26

CHP Yazar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yazar, 2014 yılı pamuk destekleme fiyatı dedaşın alacağından dolayı halen ödenmediği için çiftçilerin mağdur olduğunu söyledi. Yazar, Bakanlar kurulu kararı ile çiftçilerin DEDAŞ’a olan borçlarından dolayı desteklemelerine el konulması çiftçinin bitirilmesi politikası olduğunu belirtti.

CHP  Yazar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEDAŞ’ın haksız yere çiftçilere çıkardığı borcun çiftçileri mağdur ettiğini açıklayan Yazar, “Geçtiğimiz gün çiftçilerimizin Viranşehir ilçemizde yaptıkları eylemlerle gündeme gelen çiftçilerimiz dünde Siverek ilçesinde seslerini hükümete duyurmak için eylem yapmış ancak, emniyet güçlerinin sert müdahalesi ile karşı karşıya kalmışlardır. Gap’ın başkenti, tarım şehrinde uygulanan bu politika sayesinde çiftçilerimiz istemedikleri halde başka illerde tarım yapmak için göç etmeye zorlanacaktır.” dedi.

 

763 PROJE NASIL TAMAMLANACAK

Ak Parti’nin seçim öncesi Şanlıurfalılara vaad ettiği 763 projenin nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda endişeleri olduğunu açıklayan CHP İl Başkanı Murat Yazar, “Ak Parti seçim öncesi Şanlıurfalılara 763 proje taahhüt etti. Ancak, seçimden beri iki buçuk ay geçmesine karşın herhangi bir projeden ses seda çıkmamaktadır. Oysa 5 yılda taahhüt edilen 763 projenin her birinin 3 günde bir yapılması gerekiyor. Başkan ve ekibinin ne yapacağını merak etmekteyiz.

 

11 NİSAN STADYUM VE TUGAY YERİ NE OLACAK

11 Nisan stadyum yerinin peşkeş çekileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirten Yazar, şehrin nefesi olan Tugay yeri ile 11 Nisan stadyum alanın betonlaşmamasının gerektiğini açıkladı.

Yazar, “Kentin bu iki önemli yeri olan alanlar vatandaşların aileleriyle beraber rahatça dinlenebilecekleri, gezebilecekleri park alanlarının olması gerekiyor. Kentimizin nefes alacağı bu yerlerin Topçu Meydanı gibi beton yığını olmaması gerekiyor.” Dedi.

 

SANAYİ ESNAFI HUZURSUZ

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında aşağı sanayi esnafının mağdur edildiğini belirten Yazar, “Aşağı sanayi esnafı durumunun ne olacağını kara kara düşünmektedir. Esnafımız Fakıbaba döneminde mağdur olmuş, bütün umutlarını Büyükşehir belediye başkanı Celalettin Güvenç’e bağlamıştır. Başkan Güvenç’in mağdur olan sanayi esnafının bu mağduriyetini bir an önce gidermesini temenni ediyoruz”

 

RABİA DEĞİL, TOPÇU MEYDANI

Belediye Meclisinin almış olduğu ‘Rabia’ meydanı kararı Şanlıurfalılara hakaret olduğunu söyleyen Yazar, Urfa tarihinden beri Topçu Meydanı olarak anılan meydana Rabia meydanı ismi verilmesine anlam veremedik. Şanlıurfa’nın Kurtuluş mücadelesini verdiği alan olan Topçu Meydanı kişilerin isteği ile değişmesinin mümkün olmayacağını, Topçu Meydanı halkın gönlüne kazındığını belirtti.

 

DUBLE YOLLAR YAPILMADI

CHP İl Başkanı Murat Yazar, Çevik kuvvet- Evren Sanayi arasında yapımı 3 yıldır devam eden bu yolun bir arpa boyu yol almadığını söyledi.

Yazar: “Şanlıurfa’da turizmin saklı cenneti olan Birecik-Halfeti duble yolunun çalışmasının başlamadığından dolayı, günde yüzlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan Halfeti’ye gidiş ve dönüşlerde büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Birecik- Halfeti duble yol çalışması bir an önce yapılması gerekmektedir.Diğer bir yanda Türkiye’nin birinci dünyanın  6’ncı büyük barajı olan  Atatürk barajının halen Bozova  ve Adıyaman duble yol çalışması halen bitirilememiştir. Bunlar Şanlıurfa’mız için büyük kayıptır.”

 

MURAT YAZAR

CHP İL BAŞKANI