KADIN
Giriş Tarihi : 16-06-2014 11:20   Güncelleme : 16-06-2014 11:20

YGM, Engelsiz Yaşam Merkezi’ Nde

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi Aile ve Sosyal Politikalar Şanlıurfa İl Müdürlüğü’ne bağlı Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

YGM, Engelsiz Yaşam Merkezi’ Nde

Yenişehir Gençlik Merkezi sosyal faaliyetlerine devam ediyor. YGM üye ve çalışanlarıyla birlikte engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla hizmet veren Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki engelli kardeşlerimizin ziyaretine gitti. Hayata dezavantajlı olarak başlayan gençlerin; değerli olduğunu, yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onlarla güzel bir gün geçirmek amacıyla gerçekleştirdikleri bu ziyarette YGM halk oyunları ekibi davul zurna eşliğinde oynanan yöresel halaylarla gençlere hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşattı.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ ‘’Gençlere yönelik hizmet veren Gençlik Merkezimizin engelli gençleri ve korunmaya muhtaç kızlarımızı unutmadığını göstermek, onların yaşıtlarıyla eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamak, bu sayede kamuoyu duyarlılığını artırmak istedik. Tebessüm eden yüzlerden de bunu başardığımızı anladık.’’ dedi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ ise; ‘’ Dezavantajlı gençlerin hayata uyumu ve topluma kazandırılması açısından çalışmalar yapan rehabilitasyon merkezlerimizle işbirliği yaparak çalışmalarına destek olan YGM her zamanki gibi sosyal ve kültürel yönünü bu faaliyetiyle yeniden ortaya koymuştur. Gerçekleştirdiği bu anlamlı etkinlik ve gösterdiği duyarlılık sebebiyle YGM ailesini kutlarım. ’’ dedi.