KADIN
Giriş Tarihi : 29-06-2014 15:37   Güncelleme : 29-06-2014 15:37

Zabıta Ekiplerinden Gıda Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Gıda Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Gıda Denetimi

                 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in talimatları doğrultusunda Zabıta Daire Başkanlığı Ramazan Ayında vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi sağlamak amacıyla zabıta ekipleri denetimleri artırdı.

 

 Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler kentte Ramazan ayında günde yaklaşık 5 ton ciğer’in tüketildiği Şanlıurfa’da vatandaşların sağlıklı ve temiz ciğer tüketmelerini sağlamak amacıyla Akarbaşı semtinden başlattıkları ciğer ve kebapçı dükkanlarına yönelik denetimlerini Köprübaşına kadar sürdürdü. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı birim amirlerinin de katıldığı denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen yerlere idari yaptırım tutanağı tanzim etti.

 

Denetimlerde kebapçı dükkanları ile ciğer ve diğer sakatatların temiz ve sağlıklı olup olmadığını kontrol eden Zabıta ekipleri ciğer ve kebapçıları gerekli kurallara riayet etmeleri yönünde uyardı.

 

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin kent genelinde başta ciğerci  ve lokantalar ile fırınlar olmak üzere tüm iş yerlerine yönelik denetimlerini aralıksız olarak sürdüreceği bildirildi.

 

 

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI


Başkan Güvenç Sıgır Yetiştiricileri Toplantısında paylaşan: CelalettinGuvenc