KADIN
Giriş Tarihi : 03-07-2014 15:17   Güncelleme : 03-07-2014 15:17

Rehin şoförler Şanlıurfa’ya geldi

IŞİD tarafından Irak’ın Musul kentinde rehin alınan 32 TIR şoförü, hava yoluyla Şanlıurfa’ya geldi.

Rehin şoförler Şanlıurfa’ya geldi

IŞİD tarafından Irak’ın Musul kentinde rehin alınan 32 TIR şoförü, hava yoluyla Şanlıurfa’ya geldi.

 

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü tarafından rehin alınan ve uzun bir sürenin ardından serbest bırakılan 32 TIR şoförü serbest bırakıldı. Serbest bırakılan şoförler, Erbil’den Şanlıurfa’ya hava yolu ile geldi. GAP hava alanına saat 21:00 sıralarında gelen rehin şoförler Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve aileleri tarafından karşılandı. Mutluluk gözyaşlarının döküldüğü anda şoförler serbest bırakılan şoförler özgür kalmanın ve ailelerine kavuşmanın sevincini yaşadı. Türk yetkililer tarafından Mahmur'da karşılanarak otobüse bindirilen şoförler, Erbil'e nakledildi. Şoförler burada çok yoğun güvenlik önlemleriyle korundu. İşçileri getirecek uçağın Şanlıurfa'ya indi. Hava alanında gazetecilere açıklama yapan şoför aileleri, mutluluktan bütün yaşadıklarını söyledi. Ailelerin de mutlulukları gözlerinden okundu.

 

Uçaktan inen şoförler ise kendilerine kötü muamele yapılmadığını söyledi. Türk şoförlerden biri "Musul havalimanında kaldık. Bir günde onların askeri üssünde kaldık" diye konuştu. Bir başka şoför "Kötü davranmadılar, yemediler bize yedirdiler" diye konuştu.

 

GAP Havaalanı'nda şoförleri Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve protokol üyeleri ile yakınları karşıladı. Serbest kaldıkları için mutlu olduklarını söyleyen şoförlerin sevinçli oldukları gözlendi. Vali İzzettin Küçük, şoförlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve arzu etmeleri durumunda bu gece kendilerini kentte misafir edebileceklerini söyledi. Aileler ise yakınlarının serbest bırakılmasında emeği olanlara teşekkür etti.

Serbest bırakılan şoför ve ailelerine  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük tarafından akşam yemeği verildi.