KADIN
Giriş Tarihi : 08-07-2014 05:40   Güncelleme : 08-07-2014 05:40

Dodanlı’’Bu sezon Lig çekişmeli geçecek’’

Bu yıl PTT 1.ligde kötü takımın olmadığını belirterek, "2014-2015 sezonu çok çekişmeli geçecek. Şu takım bu takım küme düşer diyemeyiz. Bundan önceki senelerde 1.ligde kalite düşüklüğü ortaya çıkıyordu.

Dodanlı’’Bu sezon Lig çekişmeli geçecek’’

 Bu sene  Süper ligden düşen Kaserispor,Antalyaspor,Elazığspor 'un kalitesi ortada. 3'ü de gayet iyi takım. Bunun dışında ligin üst sıralarını zorlayacak takım sayısı da fazla. Bunlara Ankaraspor,Karşıyaka,Orduspor,Samsunspor,Şanlıurfaspor,Adanademirspor gibi takımlar  yaptıkları transferler ve hoca değişiklikleri ile yeni sezonda süper lig hesapları yapan takımlar. Bu takımlar yaptığı transferlerle takım iskeletlerini ve sistemi oturttukları taktirde yeni transferler kişisel yeteneklerini sahaya yansıtınca işte o zaman ligin kalitesi daha da artacak" şeklinde konuştu.

Artık sadece süper ligden  PTT 1.lige düşen takımların değil, PTT 1.ligde birçok takımda da kaliteli yabancı futbolcunun yer aldığını kaydeden Dodanlı, "Kayserispor, Antalyaspor, Denizlispor Orduspor ,Şanlıurfaspor ve Samsunspor  gibi takımlar oyuncu kalitesini artırdı. Bu, futbol kalitesine de etki yapacaktır. Ligde bundan önceki dönemlere üst sıraları zorlayan 4-5 iken  bu sene PTT 1.lig kulüplerinin hepsinin iyi transferler yaptığını söyleyebiliriz.

 

Özellikle bu sezon, geçtiğimiz dönemden daha fazla çekişmeli, futbol kalitesinin her geçen gün arttığı bir lig izleyeceğiz" dedi.

Haber:İbrahim Uyğur/Urfadabugun.com