KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 31-07-2014 06:57   Güncelleme : 31-07-2014 06:57

Zabıta Kendini Kandırdırıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipler öğlen saatlerinde Yenişehir mahallesinde bulunan ve yüzlerce şubesi bulunan bir alış veriş merkezine baskın yaptı.

Zabıta Kendini Kandırdırıyor

                Sözde bayram sonrasıi, gıda denetimi adı altında yapılan baskında kilolarca koli halinde son kullanma tarihi geçmiş zeytine el konuldu işyeri hakkında tutanak tutularak cezai işlem başlatıldı.

Buraya kadar her şey normal oysaki bu denetimi bayram içersinde yapması gereken zabıta müdürlüğü ekiplerinin bayram dolayısıyla üç gün kapalı bulunan alış veriş merkezine neden özellikle baskın yaptığı akıllarda soru işareti bıraktı.

Zabıta ekipleri göstermelik baskından kamuoyundan taktir beklerken vatandaşların tepkilerine neden oldu. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin şehrin merkezinde onlarca alış veriş merkezi varken neden köhne bir yerde bulunan ve üç gün kapalı olan alış veriş merkezine baskın yapıldığını belirterek diğer alış veriş merkezlerine baskın yapmaya korkuyorlar mı yoksa onları bu baskınları yapmakta engelleyen siyasi güçler mi var dediler.

Zabıta ekiplerinin kent merkezinde faaliyet gösteren ve siyasilere yakınlığı olan çok katlı marketlere baskın yapmaktan korktuğunu dile getiren vatandaşlar sahibi Urfalı olmayan siyasilere uzak olan sahipsiz bir alışveriş merkezine  göstermelik baskın yapıp taktir toplamaya çalışıyorlar Zabıta Dairesi Başkanlığı bizleri değil ancak kendilerini kandırırlar dediler.

Urfadabugun.com