Yaşam
Giriş Tarihi : 13-08-2014 07:46   Güncelleme : 13-08-2014 07:46

Ağrı Dağı Festivali'ne katılım çağrısı

Iğdır'da DBP, HDP ve DÖKH tarafından 16 ve 17 Ağustos günleri düzenlenecek 1'inci Ağrı Dağı Kültür ve Doğa Festivali'ne katılım çağrısı yapıldı.

Ağrı Dağı Festivali'ne katılım çağrısı

Iğdır'da 16-17 Ağustos günlerinde merkeze bağlı Korhan Yaylası'nda düzenlenecek 1'inci Ağrı Dağı Kültür ve Doğa Festivali'ne halkı davet etmek amacıyla DBP Iğdır İl Örgütü binasında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya DBP İl Başkanı Mehmet Anar, Iğdır Belediyesi eş başkanları Av. Murat Yikit ve Av. Şaziye Önder, Tuzluca Belediyesi eş başkanları Mehmet Gültekin ve Neşegül Can, Hoşhaber Belde Belediyesi eş başkanları Ali Çam ve Nurcan Paran katıldı.

 

Hazırlık komitesi açıklamada bulunan Hanım Derinsu, festivalin Iğdır halkı için kendi kültürlerini, örf ve adetlerini yaşatma ve koruma adına bir ilk olduğunu söyleyerek, "Ağrı Dağı Kültür ve Doğa Festivali Iğdır halkına kendi kültürlerini, kendi sanatlarını, kendi örf ve adetlerini yaşatma ve koruma adına bizler için bir ilktir. Dolayısıyla Iğdır'da yaşayan birçok halka mal edilmesi için zengin bir program hazırladık" dedi.

 

16 Ağustos Cumartesi akşamı başlayıp, ertesi gün de devam edecek festivalde sinevizyon gösterimi, panel ve bilgi yarışmalarının yanı sıra sanatçılar Seyda Perinçek ve Cevdet Bağca konser verecek.

 

(fç/mö)