KADIN
Giriş Tarihi : 22-08-2014 12:56   Güncelleme : 22-08-2014 12:56

DİHA muhabirine çirkin saldırı

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün kaldırım işgallerine karşı başlattıkları çalışmaları takip eden DİHA muhabiri Bilal Güldem, Metin isminde bir kahvehanenin sahibi ve yakınlarının hakaret ve tehditlerine maruz kaldı.

DİHA muhabirine çirkin saldırı

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Batman merkezde artan kaldırım işgallerine karşı çalışma başlattı. Dünden bu yana devam eden kaldırım işgilleri çalışması bugün de Batman'ın en işlek caddelerinde olan Diyarbakır Caddesi üzerinde sürdü. Çalışmalar kapsamında zabtılar Dörtyol mevkide bulunan Koçerler kahvesinin de sandalye ve masaları kaldırmak istedi. Zabıtaların, sandalye ve masalarının kaldırması kahve sahibi olan Metin ismindeki kişi arasında tartışma başlarken, olay yerine Batman Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir de geldi. Özdemir'in görüştüğü Metin adlı kişi ikna olmadı. Daha sonra Özdemir ve zabıtalar tartışma yaşadıkları yerde ayrıldı. Tartışma yaşayan zabıttılar ile kahve sahibinin haberini takip eden DİHA muhabiri Bilal Güldem'in çekimi, kahve sahibi ve yakınları tarafından engellenerek tehditvari hakaretlerine maruz kaldı. 

 

Muhabirimiz Güldem'in tepki vermesi üzerine, kahve sahibi ve yakınları, Güldem'e karşı tehditlerine ve hakaretlerine devam ederek, saldırmak istedi. Kahve sahibi saldırı ve tehditle yetinmezken, DİHA ve Kürt basınına da hakaretlerde bulundu. Konuya ilişkin bilgi veren Batman Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir, sorun yaşadıkları esnafa yarına kadar kaldırımı boşaltmasına süre verdiklerini belirterek, şimdiye kadar Batman genelinde yürüttükleri kaldırım işgalinde sadece o kahve sahibi ile sorun yaşadıklarını ifade etti.