ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 02-09-2014 05:26   Güncelleme : 02-09-2014 05:26

Şanlıurfa da Türk Bayrağına hakaret

Şanlıurfa da Türk Bayrağına hakaret

 

Åžanlıurfa’da, bir okul bahçesinde kuÅŸları korkutmak için okul yetkilileri tarafından ilginç ve skandala imza atacak bir yöntem uygulayarak Türk Bayrağını kullandılar.

  Åžanlıurfa Anadolu Atatürk Lisesi bahçesinde meydana gelen olayda Türk Bayrağını bir tahtaya sararak korkuluk niyetine kullanıldı. Olayı Åžanlıurfa’da 2014-2015 eÄŸitim öÄŸretim yılı sezonu öncesi okullarda eksiklik var mı diye araÅŸtırma yapan Urfagaphaber ve Urfadabugun internet sitesi imtiyaz sahipleri Ömer Dodanlı ve Ä°brahim Uygur fark etti.

 Durumun ÅŸaÅŸkınlığını yaÅŸayan gazeteciler hemen 155 Polis’i arayarak yaÅŸanan skandalı anlattı. Durumu öÄŸrenen Polis ekipleri hemen olay yerine gelerek uÄŸruna binlerce ÅŸehit verilen ve Çanakkale destanını yazan Türk Bayrağını bulunduÄŸu yerden kaldırdı. Bu esnada yoldan geçen bir vatandaÅŸ ise duruma tepki göstererek böyle bir okul yönetimine nasıl çocuklarımızı emanet ederiz deyip BaÅŸbakan Ahmet DavutoÄŸlu’nun gerekeni yapmasını istedi.

 Olay, Åžanlıurfa’nın Eyyubiye Ä°lçesi Asfalt yolu üzerinde bulunan Åžanlıurfa Anadolu Atatürk Lisesi bahçesinde sabah saatlerinde fark eden Gazeteciler Ömer Dodanlı ve Ä°brahim Uygur’un fark etmesi üzerine meydana çıktı.

Olayı gören vatandaÅŸlar okul yönetimine tepki göstererek yapılan bu olayın Türkiye Cumhuriyeti Devletine hakaret olduÄŸunu böyle bir olaya sebebiyet veren sorumluların cezalandırılmalarını istediler.

VatandaÅŸlardan Emekli Emniyet Bekçisi olduÄŸu öÄŸrenilen Celal Elmast ise yaptığı açıklamada ÅŸöyle dedi;’’Çanakkale ve KurtuluÅŸ savaşında atalarımız, Dedelerimiz bu bayrağı koruma adına canını verirken, bir sorumsuz okul idarecilerinin bu olaya meydan vermelerinin ise hiçbir ÅŸekilde açıklanamayacağını bu nedenle olayın vahim olduÄŸunu’’ifade etti.

ÖZRÜ KABAHATÄ°NDEN BÜYÜK

Polis ve gazetecileri karşısında gören ismi henüz öÄŸrenilemeyen Åžanlıurfa Atatürk Anadolu  Lisesi Okul Müdür Yardımcısı olduÄŸunu ifade eden ÅŸahıs, polislere ve gazetecilere yaptığı açıklamada,olaydan habersiz olduklarını kendilerinin de olayın ÅŸaÅŸkınlığını yaÅŸadıklarını,Okul Müdürü’nün toplantıda olduÄŸunu öne sürerek olaydan kurtulmak istediler.

Haber:Ä°brahim UyÄŸur

Bu haber kaynak gösterilmeden yayınlanamaz