EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-09-2014 08:23   Güncelleme : 08-09-2014 08:23

Adana da Minik Kudret okula yalın ayakla başladı

2014- 2015 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi, 1. sınıf ve 5. sınıf öğrencileri 'uyum süreci' kapsamında bugün okullarına gitmeye başlarken, Adana'da 6 yaşındaki Kudret Beşenk de ayakkabısı olmadığı için okula yalın ayak geldi.

Adana da Minik Kudret okula yalın ayakla başladı

Merkez YüreÄŸir Ä°lçesi'nin BaÅŸak Mahallesi'ndeki Çetin TopçuoÄŸlu Ä°lkokulu'nun 1'inci sınıfına baÅŸlayan Kudret BeÅŸenk, annesi 34 yaşındaki Zeliha BeÅŸenk tarafından yalın ayak okula getirildi. Yürüyerek okul bahçesine giren küçük kızın diÄŸer 2 kardeÅŸinin de ayakkabılarının olmaması dikkat çekti. KardeÅŸleri ve annesiyle birlikte sınıfını gezen minik kızın oldukça heyecanlı olduÄŸu gözlendi.

 

Anne Zeliha BeÅŸenk, eÅŸi 43 yaşındaki Ä°brahim BeÅŸenk'in seyyar satıcılık yaptığını ve 2 odalı evde kirada oturduklarını söyledi. Hastalığı nedeniyle eÅŸinin son 1 yıldır çalışmadığını ve bu yüzden ekonomik sıkıntı çektiÄŸini anlatan genç kadın, "EÅŸim çalışamayınca periÅŸan olduk. Çocuklarımıza ayakkabı alamıyoruz. Çünkü karnımızı bile doyurmakta güçlük çekiyoruz. Küçük kızım, ablasının yırtık çantası ile mecburen okula yalın ayak geldi" dedi.

 

Anne ile kızları, sınıfı gezdikten sonra okula 200 metre uzaklıktaki evlerine aynı ÅŸekilde döndü. Heyecanlanan Kudret BeÅŸenk, "Okuyup, doktor olacağım. Hasta babamı iyileÅŸtireceÄŸim" dedi.

 

 (DHA)

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.