Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 16-09-2014 10:53   Güncelleme : 16-09-2014 10:53

Gazeteciler ve berberler evlerine kavuşuyor

Toplu konut idaresi (TOKİ) tarafından Şanlıurfa'daki gazeteciler için yapılan konutların teslimi için çekilecek kura tarihleri belli oldu.

Gazeteciler ve berberler evlerine kavuşuyor

 

Konuyla ilgili Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Finansman Dairesi Başkanlığından Hakan Kayhan ile yapılan görüşmelerin ardından, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinin en güzel yerinde yapımı devam eden Basın Sitesi konutlarında Gazetecilerin dairelerinin belli olması ve ödeme yapmaya başlamaları için 18 Eylül 2014 Perşembe günü saat 10.00’da, TOKİ temsilcileri ve Noter huzurunda kura çekimlerinin yapılması kararlaştırıldı.

 

Noter ve Salon hazır

Konutlarda son aşamaya gelindiğini ve dolayısıyla kura çekimlerinin yapılacağını belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, “TOKİ Finansman Dairesi Başkanlığından edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Noter ve kura çekiminin yapılacağı salon konusunda çalışmalarımızı tamamladık. Konut kuralarımız, Urfa Cty AVM bünyesindeki Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans ve Sergi Salonunda, 18 Eylül 2014 Perşembe günü saat 10.00’da, TOKİ temsilcileri ve Noter huzurunda yapılacak. Hepimiz için hakkımıza hayırlısı olsun” dedi.

 

Basın emektarlarına hayırlı olsun

Yeni yapılan evlerin Şanlıurfa'daki basın emektarlarına hayırlı olasını dileyen Polat, kura çekiminden 10 gün sonra % 15 ödemelerin yapılacağını ve konutların yıl içinde teslim edileceğini söyledi.

 

TOKİ tarafından, 06 Mayıs 2013 günü ihalesi yapılan Şanlıurfa Basın Sitesinin kararlaştırılan tarihten önce tamamlanacağı belirtiliyor. NOT Gazeteci olmayanın bu gazeteciler sitesinde evi var tam bir rant sitesi olur arkadaşlar Şanlıurfa da görev yapan gerçek kaç tane gazeteci var önce bunları tespit etmek lazım yapmış olduğumuz araştırmaya göre çoğu gazeteci iptali için mahkemeye baş vuracağını duyduk bu konuda mahkemeye baş vuracak gazeteci arkadaşlarımızı buradan belirtiyoruz desteğimiz tam