EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-09-2014 05:40   Güncelleme : 26-09-2014 05:40

“Şehirler Ve Kültürler” De Şanlıurfa Bir Numara

Gençlik ve Spor Bakanlığıtarafından hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler” projesi kapsamında farklı illerden Şanlıurfa’ya 1151’i genç,57’si ise personel olmak üzere toplam 1208 kişi geldi. Aksaray, Bayburt, Erzurum, Hatay, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Kıbrıs olmak üzere toplam 14 ilden gelen gençler, Şanlıurfa’nın tarihi, turistik ve kültürel değerlerini yakından görme ve tanıma fırsatı buldular.Şehirler ve kültürler projesi kapsamında 4 gün süren gezide Şanlıurfa’ya gelen 14-24 yaş aralığındaki gençler Şanlıurfa’nın tarihi ve doğal güzelliklerine, kültürüne hayran kalarak ilimizden oldukça memnun ayrıldılar.

“Şehirler Ve Kültürler” De Şanlıurfa Bir Numara

Yine Şanlıurfa’dan gençlik merkezlerimize üye 655 genç, 64 personel olmak üzere toplam 719 kişi; Kayseri, Sivas, Trabzon ve Van’a gezi ve kaynaşma amacıyla gönderildi. Bu projeyle gençlerin yeni şehirler görerek ve yeni arkadaşlıklar kurarak hayata farklı bir bakış açısıyla bakmaları sağlanmaya çalışılıyor.Gezilerde yapılan etkinlik ve aktivitelerle gençlerin güzel ve verimli zaman geçirmeleri sağlanarak, yeni şeyler öğrenmeleri sağlanıyor. Gençler, gittikleri ilin tarihi ve turistik yerlerini görerek kültür alışverişinde bulunuyorlar.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP, gençlerin Türkiye’nin doğal güzelliklerini görmeleri,muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, Anadolu’da kök salıp gelişmiş ihtişamlı bir medeniyeti özümsemeleri, şehirleri ve kültürleri tanımaları için başlatılmış bir proje olduğunu ifade ederek; Şanlıurfa’nın bu projeden de her zaman olduğu gibi yüz akıyla çıktığını ifade etti. ALP, Şanlıurfa Gençlik Merkezi’nin tüm personelinin, gerek Şanlıurfa’ya gelen gençlerin karşılanmasında ve gerekse de Şanlıurfa’dan diğer illere giden gençlerin yollanmasında hiçbir sıkıntı yaşanmadan üzerlerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yaptığını ve bu projenin amacına ulaşması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

 

              Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ ise, gençlerin serbest zamanlarını etkili ve verimli kullanmaları, farklı coğrafi bölgelerde yaşayan akranları ile tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler” projesi kapsamında 14 ilden 1208 kişi Şanlıurfa’mıza gelmiş ve yine aynı proje kapsamında da Şanlıurfa’mızdan 4 şehrimize 719 kişi gönderilmiştir. Bu projede 31 ev sahibi il mevcut olup, Türkiye’nin 81 ilinden buralara gitmektedirler. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Şanlıurfa ev sahibi iller arasında en çok rağbet gören ve en çok gencin tercih ettiği illerden biri olmuştur. Bunda şüphesiz Şanlıurfa’nın tarihi, turistik ve kültürel zenginliğinin, eşsiz misafirperverliğinin, Şanlıurfa Gençlik Merkezi çalışanlarınınözveriyle çalışması ve uyguladığıprogramın etkisi büyüktür. Bu yüzden Şanlıurfa Gençlik Merkezleri Koordinatörü İbrahim Halil Alp’e ve gençlik merkezinin tüm personeline teşekkürlerimi bildiriyorum,dedi.

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU