KADIN
Giriş Tarihi : 28-09-2014 09:25   Güncelleme : 28-09-2014 09:25

Erdoğan'dan Tuğluk'a hakaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi "Türkiye Markası" tanıtımında yaptığı konuşmada, "Çözüm sürecini" başlattıklarını ve süreci sabırlı bir şekilde muhafaza ettiklerini iddia ederek, Aysel Tuğluk'a Kobanê sınırında attığı taş nedeni ile "densiz" diyerek hakaret etti.

Erdoğan'dan Tuğluk'a hakaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi "Türkiye Markası" tanıtımında yaptığı konuşmada, çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çözüm sürecini başlattıklarını ve sabırlı bir şekilde süreci muhafaza ettiklerini savunarak, "Sabırlıyız, soğukkanlıyız. Süreci kararlı bir şekilde nihayete erdireceğiz" diye konuştu. 

Erdoğan, Türkiye'nin çözüm süreci ile ilgili hiç bir tehdide boyun eğmeyeceğini ve sürecin devam edeceğini söyledi. 

 

'Bizi takdir etmelisiniz'

 

Rojava'da IŞİD çetelerinin vahşice saldırıları nedeni ile Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Kobanêli yurttaşlara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Suriye'den yeni bir göç dalgasına maruz kalıyoruz. Bir ay içerisinde 150 bin Kürt kardeşimiz geldi. Kapıları açtık, içeri aldık. Şu anda ülkemizde misafir ediyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin yaptığı ev sahipliğini takdir etmek yerine siyaset malzemesi haline getirmek isteyenlerin olduğunu iddia eden Erdoğan, "Bunun üzerinden istismar üretmek kendini bilmezliktir" şeklinde konuştu. 

 

Tuğluk'a 'densiz' diyerek hakaret etti

 

Başbakan Davutoğlu'nun sınırda asker saldırısı sırasında çıkan olaylar sonrasında taş atan Aysel Tuğluk'a "edepsiz" diyerek hakaret etmesinden sonra Erdoğan'da Tuğluk'a "densiz" diyerek hakaretler savurdu. Sınır hattında asker şiddeti nedeni ile yaralanan yurttaşları ve yaşanan çatışmalı ortamı görmezden gelen Erdoğan "mehmetçiğin" Kobanê'den gelen yurttaşlar için çırpındığını iddia etti. Erdoğan şöyle konuştu: "Mehmetçik gelen yurttaşların can güvenlikleri için çırpınırken, birilerinin çıkıp Mehmetçiğe taş atması büyük bir densizliktir. Türkiye'nin mağdur Kürt kardeşlerimize kapıyı açmasının çözüm süreci muhabbetini arttırması gerekirken, rahatsız oluyorlar. Hiç unutmasınlar ne kardeşliğe ne de çözüm sürecine zarar veremezler."

 

DİHA